JAGUAR E-TYPE LIGHTWEIGHT

Bu Jaguar 2015 model, şasi numarası ise 1963 model. El işçiliğiyle üretilen aracın fiyatıysa 1 milyon Euro’dan fazla.

Auto Show - - SUMARIO -

Dünyanın en yaşlı yeni otomobili

Gerçek mi, değil mi? O bir orijinal mi, yoksa sahte mi? Ya da yumuşak bir deyişle bir replika mı? Yoksa ben mi saçmalıyorum? Kesin olan tek şey, aklımın gittikçe daha fazla karıştığı. Yoksa Lord Karmaşa mı oldum?

Bu minicik E-Type tarafından kroki durumuna getirildim. Hem de fön tutulmuş bir tüy kadar hafif bir otomobil tarafından. Bu E-Type’ın alüminyum marşpiyelerinden tırmanıp zorlukla direksiyonun arkasına geçiyorum. Şu anda, vücudumu bir Torrero’nun (matador) pantolonu kadar dar bir şekilde kavrayan deri kaplı alüminyum koltukta oturuyor ve E-Type’ın dağlık topografyasını seyrediyorum. Tabi ki burası da alüminyum. Evet, şu anda bir E-Type Lightweight’in içindeyim. Bu otomobilden 1963 yılında sadece 12 adet üretilmişti. Bugünse bir Lightweight, 1 milyon Euro’dan daha yüksek fiyatlara el değiştiriyor.

Tek fark, içinde bulunduğum aracın 2015 model olması. Yani 1963’ü hatır- latan tek şey şasi numarası. Araçla ilgili her şey Jaguar tarafından yaptırılmış. Hatta üretimi bile markanın bir zamanlar merkezi olan (uzun zamandır terk edilmiş durumda) Coventry Browns Lane’de gerçekleştirilmiş. Yani her şey eskisi gibi ama bugün. Anlaşıldı mı?

Doğru cevap ne olursa olsun, otomobilin neden olduğu dopamin seli, tüm soruların havada eriyip gitmesini sağlıyor ve izlenimlerinizi, algılarınızı bu mutluluk hormonu yönetmeye başlıyor. Bir

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.