SİMÜLATÖR

Volvo Cars, yeni nesil otomobillerini geliştirmek için dünyanın en ileri seviyedeki Vi-Grade şasi simülatörünü kullanan ilk premium otomobil üreticisi oldu. Öte yandan aynı ekipman Ferrari ve Porsche tarafından da kullanılıyor.

Auto Show - - SUMARIO -

En gelişmiş şasi simülatörü

Dünyanın en gelişmiş simulatörü, Almanya’nın Nürburging pisti ve Volvo Cars’ın İsveç’teki gizli tesislerinde yer alan test pistleri gibi heyecan verici görsellikler sunuyor. Bu simulatör, otomobil firmalarının, yüksek hız dengesi, balans ve bireysel sürüş modu ayarları üzerinde çalışırken çok erken aşamada geliştirmeler yapmasına imkân tanıyor ve böylelikle tepkisi daha yüksek, daha ödüllendirici ve daha keyifli sürüşe sahip otomobiller geliştirmeleri sağlanıyor. Simülasyonun kullanılması, gerçek bir sürücünün deneysel karar vermesi ile bilgisayar destekli objektif veri analizlerinin bir araya getirilmesini ve ayarların hızla test edilmesini sağlıyor

Kontrolü sağlamak

Volvo Cars Ar-Ge’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dr. Peter Mertens, “Amacımız direksiyondaki kişiye tam kontrol, kolaylık ve ustalık sunmak. Sürüş deneyimini tüm Volvo modellerinde yükselteceğiz. Tamamen yeni ölçeklenebilir ürün mimarisi (SPA), modüler güç aktarım programı ve en son şasi bileşenleri bu doğrultuda bir başlangıç noktası oluşturuyorlar” diyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.