SUZUKI IGNIS

Suzuki, 3.80 m’lik uzunluğuyla SUV liginin en küçük sınıfında oynayacak olan yeni Ignis’i tanıttı.

Auto Show - - SUMARIO -

Suzuki’nin minik SUV’u

Bazen sadece zaman uygun değildir. Örneğin hafif alüminyum karoseriyle kesinlikle harika bir otomobil olan Audi A2’nin tek hatası, pazara 10 yıl önce girmesiydi.

Benzer bir problemi Suzuki de yaşamıştı: Ignis. 2000 yılında piyasaya çıkan Ignis, Swift bazlı ve önden çekişli minik bir arazi aracıydı ama günümüzde büyük bir trend olan minik SUV’lar o günlerde hiç rağbet görmüyordu. Bu nedenle Japon marka 2007 yılında aracı üretimden kaldırdı. Ignis’in üçüncü kuşağı ise Tokyo Motor Show’da görücüye çıktı. Yeni Ignis, ilk modeldekiyle aynı reçeteyi kullanıyor: Günlük kullanımda Jimny’den daha pratik özellikler sunan küçük ve yükseltilmiş, şık tasarımlı bir otomobil. Ignis’te baz olarak Tayland’da üretilen Celerio adlı model kullanılsa da, kalitesi çok daha yüksek: Suzuki özellikle iç me- kan kalitesine önemli yatırımlar yapmış. Orta konsoldaki dokunmatik ekranı ise yakında markanın diğer modellerinde de göreceğiz.

Sadece 3.80 m olan uzunluğu nedeniyle Ignis’in Avrupa’da rakibi yok. Kim bilir, belki artık bir mini-mini-SUV’un da zamanı gelmiştir.

Celerio bazlı olmasına rağmen Suzuki, Ignis’te çok daha şık ve kaliteli bir kokpite yer vermiş.

Küçük boyutlarına rağmen 300 lt ile hatırı sayılır bir bagaj hacmi sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.