Yarım kalmış gibi

PSA Grubu özel seri olan DS’leri artık, ayrı bir marka olarak pazarlamaya karar verdi. Fakat bu geçiş sonrasında otomobiller yarım kalmış gibi görünüyor.

Auto Show - - TEST DS3 -

DS markası tarihin yapraklarına adını altın harflerle yazdırdı. Hala çok konuşulan modeller arasında yer alan DS, retro olarak geri döndü. İlk olarak Citroen markası altında boy gösteren DS’i, sonrasında PSA Grubu (Peugeot-Citroen) ayrı bir marka olarak karşımıza çıkarma kararı aldı. Aslında bu son derece doğru bir karar olarak dikkatimi çekti. Bir taraftan marka bilinirliğini artırırken, diğer taraftan da, başka bir markanın altında anılmaktan kurtulmuş olacaktı. Fakat araçlar ortaya çıktığı zaman bir hayal kırıklığı yaşadım. DS ailesine baktığım zaman, planlanan evrimin henüz yaşanamadığını düşünüyorum.

Neden mi? Gelin hep beraber DS3’ün tasarımına bakalım. Ön tarafta yine o bilindik dev Citroen logosu, boylu boyunca yer alıyor. Markanın kimliğinden ayrılma şansı böylelikle hiç olmamış. Bu çıtalar yerine küçük bir dokunuş yapılsa, bu durum bence bu şekilde olmazdı. Hatta sokakta insanlar onun ne olduğunu merak ederdi. Fakat test otomobilini kullandığım süre boyunca herkes ona Citroen dedi ve hatta büyük bir çoğunluk C3 zannetti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.