Daha güçlü bir Macan

Porsche, sportif kompakt SUV’u Macan ailesini GTS modeliyle zenginleştiriyor. 360 HP güce sahip olan Macan GTS, Türkiye’ye sipariş üzerine gelecek.

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Alman spor otomobil markası Porsche’nin, Cayenne’den sonra, geçtiğimiz yıl SUV segmentine sunduğu ikinci model olan Macan’da, ürün gamı yeni versiyonlarla genişlemeye devam ediyor. Kısa süre önce ülkemizde pazara sunulan 2.0 lt benzinli motorlu (237 HP) Macan, hem küçük ama güçlü motoru, hem de en uygun fiyatlı Porsche modeli olma özelliğiyle ilgi çekmeye devam ediyor.

Macan’ın 2.0 lt’lik yeni motorunun yanı sıra Macan S (3.0 lt, 340 HP), Macan S Diesel (3.0 lt, 258 HP) ve Macan Turbo (3.6 lt, 400 HP) isimli, daha büyük mo- torlu versiyonları da bulunuyor. Şimdi ise Porsche, Macan S ile Macan Turbo arasında bölgeye, Macan GTS isimli yeni modelini konumluyor. Macan S’e göre 20 HP daha güçlü olan Macan GTS 3.0 lt’lik, V6 bi-turbo benzinli motorla donatılmış, 360 HP gücünde ve 500 Nm maksimum tork üretiyor. Ama GTS’in, Macan S’e göre tek farkı, artan gücü değil. Aracın dinamik ve karoser özelliklerinde de belirgin geliştirmeler yapılmış.

Porsche tarihindeki onuncu GTS (Gran Turismo Sport) modeli olan Macan GTS’de fren sistemi, bu gücü karşılayacak şekilde takviye edilmiş, PASM şasi (Porsche Aktif Süspansiyon Sistemi) ise Macan S’e göre 15 mm alçaltılmış. PASM ayarlanabilir süspansiyonun sportif ayarlarının yanı sıra, RS Spyder tasarımlı 20

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.