Dünyanın ilk elektrikli touring motoru

Dünyanın ilk elektrikli Touring olan “Storm Pulse” de Eindhoven Üniversitesi’nde öğrenim gören bir grup gencin eseri. Güçlü yapısıyla dikkat çeken motor Mayıs 2016’da 80 gün sürecek olan dünya turuna hazırlanıyor.

Auto Show - - EDITOR -

Eindhoven Üniversitesi öğrencisi bir grup genç tarafından tasarlanan dünyanın ilk elektrikli Touring (uzun yol) motosikleti, 2 yıllık titiz bir çalışmanın ürünü. Teknoloji ve inovasyon alanında yaptığı çalışmalarla anılan Eindhoven Üniversitesi ve öğrencileri, şimdiye dek futbol oynayan robotlardan, güneş enerjisi ile çalışan otomobillere kadar pek çok ödüllü projenin altına imza attı. Otomotiv bölümü öğrencilerinden 25 kişilik bir ekibin detaylı çalışmasının eseri olan Storm Pulse, dünyada ses getiren bir maceranın da kahramanı olacak: Elektrik enerjisi ile dünya turu...

Tam dolu şarj ile 380 km yol alabilen ve 160 km/s hıza ulaşabilen motosiklet, değiştirilebilir ve eksiltilebilir şarj üniteleri sayesinde çok uzun yol yapma becerisine sahip. Mayıs 2016’da 80 günde dünya turu yapacak ve rotası Türkiye’den de geçecek olan Storm Pulse, petek görünümlü şarj üniteleri ve ilginç tasarımı ile dikkat çekiyor.

Şarj ünitelerinin hızlıca doldurulup de- ğiştirilebilme özelliği kadar, sessiz sürüş özelliği ile de dikkat çeken Storm Pulse’u rakiplerinden ayrılan en önemli özelliği, günde 500 km yol gidebilme özgürlüğü. Tek şarjla 380 km yol yapabilen Storm Pulse’ın 28.5 kW şarj üniteleri, sadece 7 dakika içinde değiştirilerek sürüş keyfi devam edebiliyor. Ayrıca petek görünümlü şarj ünitelerinin yüzde 80’i 30 dakika içinde şarj edilebiliyor.

Görünüşü ile ilgiyi üzerine toplayan Storm Pulse, konforlu yapısıyla da bir adım öne geçerek keyifli bir sürüş deneyimi sağlıyor. Ayrıca elektrik enerjisinin kullanımı, titreşim oranını da en aza indiriyor.

Storm Pulse 80 günlük dünya turunun startını Mayıs 2016’da Hollanda Eindhoven’da verecek. Haziran’da İstanbul’a da uğrayacak olan motosiklete Özbekistan’da motosikletçiler de eşlik edecek ve bu inovatif motorun yol boyunca sürecek olan macerası kameralar tarafından da kayıt altına alınacak.

Storm Pulse, 3 Aralık’ta başlayacak olan Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında sergilenecek. Türkiye İnovasyon Haftası’nın partner ülkesi olan Hollanda, gençlere inovasyon alanında verdiği destekle dikkat çekiyor.

Storm Pulse’la günde 500 km’den fazla yol yapmak mümkün.

Aküler hızlı şarla 38 dk’da yüzde 80’e kadar doluyor.

Aktarma sistemi bantlı.

Elektrik hücreleri

kolayca değiştirilebiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.