Fiat’tan Japon tarzında pikap

Fiat’ın yeni ticari araç modeli Fullback adında, çift kabinli bir pick-up. 2016’da pazara çıkacak olan ticari aracın dış hatları bile Mitsubishi’yle yapılan işbirliğini açığa vuruyor.

Auto Show - - EDITOR -

Fiat, yeni pick-up kamyonetini Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Fullback adını taşıyan bu yeni hafif ticari araç, 2016 yılı yaz aylarında Türkiye’de de pazara sunulacak. Fullback’in tasarımının yanı sıra boyutları ve teknik özellikleri bile Mitsubishi’yle yapılan işbirliğini açıkça gözler önüne seriyor ancak bu işbirliği markalar tarafından şimdilik telaffuz edilmiyor.

Çift kabin kamyonet gövdesine sahip olan Fiat Fullback, 1,780 mm yükseklik, 1,815 mm genişlik ve 5,285 mm uzun- luğunda. Ayrıca 1,045 kg gibi iddialı bir taşıma kapasitesi sunuyor. 2.4 litrelik, alüminyum blok turbo dizel motordan güç alan Fiat Fullback, 150 ve 180 beygir gücündeki versiyonlara sahip olacak. 6 ileri manuel şanzımanın yanı sıra 5 ileri otomatik şanzıman seçeneği de bulunan Fullback, 4 çeker aktarma sistemini de sunuyor. Tüm bu teknik özelliklerin, ülkemizde de satılan Mitsubishi L200’ün çift kabinli versiyonuyla tıpatıp aynı olması, Fullback’le L200 arasındaki teknoloji transferini doğruluyor.

Fiat Fullback’in taşıma kapasitesi 1 tondan fazla. Türkiye’ye 2016

ortasında gelecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.