Dizel Evoque Türkiye’de

Yenilenen Range Rover Evoque dizel motor seçeneğiyle Türkiye pazarına geldi. 150 HP ve 180 HP olmak üzere iki versiyonu bulunan dizel motorlu Evoque’da başlangıç fiyatı 87 bin Euro.

Auto Show - - EDITOR -

Range Rover Evoque modelinin 2.0 litre dizel motorlu versiyonu Türkiye’de pazara sunuldu. Böylece bugüne kadar sadece 2.0 lt, 240 HP’lik benzinli motorlarla satılan Evoque, yeni dizel motorlarıyla daha büyük bir hedef kitleye odaklanabilecek. Yeni Range Rover Evoque, 2.0 litre dizel ve 9 ileri vitesli otomatik şanzıman kombinasyonuyla 87 bin 200 Euro’lık başlangıç fiyatına sahip.

150 HP ve 180 HP’lik iki güç versiyonu bulunan 2.0 litre turbo dizel motorlu Range Rover Evoque, SE Dynamic, HSE ve HSE Dynamic adı verilen 3 ayrı donanım paketiyle tercih edilebilen dizel motorlu Range Rover Evoque, aynı zamanda geniş opsiyon seçenekleriyle de kişiselleştirilebiliyor. Makyaj ve dizel birarada Range Rover Evoque’un dış tasarımı, dikkatle planlanmış bir dizi revizyondan geçirilmiş. Bu güncellemeler arasında yeni ön tampon, iki yeni ızgara tasarımı, tamamen LED farlar ve yepyeni üç alaşım jant tasarımı yer alıyor. Yenilenen Evoque, tam LED uyarlanabilir farlarla da donatılmış. İç mekândaki değişiklikler ise tasarımı yenilenmiş gösterge grubuyla birlikte yeni koltukları ve kapı içlerini, sekiz inç dokunmatik ekran üzerinden erişilen yeni bilgi-eğlence sistemini ve Evoque’un cesur mimari formlarını tamamlayan Lunar Ice ve Vintage Tan gibi yeni renkleri ve malzemeleri içeriyor.

Sadece otomatik vitesle (9 ileri) sunulan Evoque’da, 2.0 litrelik dizel motorun 150 HP’lik versiyonu 100 km/’de 4.2 litreye varan yakıt tüketim değeriyle dikkat çekerken, 180 HP’lik versiyonda ise ortalama tüketim 4.8 lt/100 km.

Daha önce sadece 2.0 lt benzinli motorla gelen Evoque ailesinde artık 2 farklı dizel motor var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.