DEĞERLENDİRME

Auto Show - - TEST MERCEDES GLE 350 D -

Karoser

İç mekan genişlikleri ve bagaj hacmi çok büyük. Yüksek yükleme ve römork kapasiteleri tipik SUV özellikleri. İşçilik iyi, arka koltuk katlama sistemi demode.

Motor

Motor güçlü ve bu sınıf için makul tüketim sunuyor. Otomatik şanzıman iyi çalışıyor. 93 lt’lik depo sayesinde menzil uzun. Motor soğuk çalıştırmalarda gürültülü.

Sürüş dinamikleri

Sürüş özellikleri oldukça güvenli ama pek de sportif değil. Direksiyon hisleri yeterli, frenler başarılı ve 4x4 sayesinde aktarma kabiliyeti çok iyi.

Connected Car

Bolca asistan sistem seçeneği var. Eşzamanlı trafik bilgi sistemine sahip navigasyon iyi çalışıyor. Online fonksiyonlar, uygulama ve uzaktan kumanda fonksiyonları var.

Çevre

Aslında büyük ve ağır bir SUV. Üre enjeksiyonuyla Euro6 normunu karşılayabiliyor. Start-stop ve enerji geri kazanım sistemleri var. Verim klasmanı B.

Konfor

Havalı süspansiyon ve adaptif amortisörlerle konfor yüksek. İnişbinişler ve oturma pozisyonu rahat. Standart donanım seviyesi makul zenginlikte.

Arka tasarım hala ağırbaşlı. Fren testinde GLE, 36 m civarındaki duruş mesafeleriyle tüm beklentileri rahatça karşıladı.

Arka sıradaki iç mekan genişlikleri bonkör. Koltuklar uzun boylular için de uygun.

Ortada büyük bir ekrana sahip kokpit modern görünüyor. Klima kontrol düğmeleri çok alçakta.

Aracın farklı sürüş programları bu düğme üzerinden seçilebiliyor.

Arazi modu için özel bir motor, süspansiyon ve direksiyon ayarı kullanılmış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.