RENAULT CLIO CONNECT

Clio’ya telefondan erişim

Auto Show - - SUMARIO -

Renault’nun pazara sunduğu Clio Connect modeline akıllı telefonlar aracılığıyla ulaşılabilecek, güvenlik hizmetleri, sürüş bilgileri ve online bilgilere erişim sağlanabilecek.

Kısaca Clio Connect, kullanıcısına akıllı telefon üzerinden üstün güvenlik hizmetleri sağlıyor. Peki bu hizmetler hangileri? “Aracım nerede” hizmeti ile artık nereye park ettiğini unutmanız imkansız. Vale modu ise aracın kullanıcısından uzaklaşmasına izin vermiyor. Araç, sürücüsünün 250 metre çapındaki alanın dışına çıktığında, cep telefonuna uygulama üzerinden bildirim geliyor. Hız limiti modu, Clio’nun önceden belirlenen hız limitinin aşılması durumunda sürücüsünü uyarıyor. Aracın kontağı açılmaksızın hareket ettirilmesi veya çekilmesi durumunda da Clio Connect kullanıcısı, anında Çekilme Uyarısı sayesinde haberdar ediliyor. Güvenlik hizmetleri kapsamında Akaryakıt Seviyesi menüsünden ise sürücüler, yakıt seviyesini aracın içinde olmadan da öğ- renebilme imkanına sahip oluyor. Araç kilometre bilgisi sayesinde de aracın kaç km’de olduğu bilgisi her an takip edilebiliyor.

Ayrıca Sürüş bilgileri menüsünde sürüş puanı ve analizi ile geçmiş sürüş bilgileri bulunuyor. Clio Connect, sürücüsünü farklı kriterlerde analiz ediyor, daha iyi bir sürüş deneyimine ulaşmasına destek oluyor. Sürücüsünün ekonomik ve güvenli sürüş puanını belirliyor. Geçmiş sürüş bilgileri menüsünde ise her seyahat tek tek kaydediliyor. Bu şekilde Clio Connect kullanıcısı, geçmiş seyahat bilgilerine dilediği zaman ulaşabiliyor. Seyahatlerinde kaç km yol kat edildiği, ne kadar yakıt tüketildiği ve bunu TL karşılığı öğrenilebiliyor.

Online bilgiler sayesinde Clio Connect sürücüsüne bakımlarını hatırlatıyor. Bakım zamanına 2 hafta veya bin km kala sürücüsünü uyarıyor. Aynı zamanda seyahat ayrıntıları sosyal medyada paylaşılabiliyor.

Clio Connect özel serisi, 1.5dCi 90 HP dizel motorla donatılmış olarak, manuel ve 6 ileri EDC otomatik vites kutusu olmak üzere 2 farklı şanzıman seçeneğiyle sunuluyor. Özel serinin fiyatları ise 63.000 TL’den başlıyor.

Clio Connect için hazırlanan uygulamayı akılı telefonlara kurarak, otomobil hakkında birçok bilgi almak mümkün olabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.