Adını çöllerden almış

McLaren’in Orta Doğu pazarı için özel olarak hazırladığı ve detaylarında da hedef kitleye yönelik, altın rengi ayrıntıların bulunduğu 650S Al Sahara, ismini Arap çöllerinden almış.

Auto Show - - GÜNCEL MCLAREN 650S AL SAHARA -

McLaren, Orta Doğu pazarı için özel geliştirdiği 650s Al Sahara 79 by MSO modelini tanıttı. İsmini, modeli tasarlayan ve geliştiren, McLaren markasının özel geliştirme departmanı olan McLaren Special Operations’dan ve hedef aldığı Orta Doğu pazarından alan 650s Al Sahara, altın rengi detaylarıyla hedef kitlesine yönelik şekilde tasarlanmış.

Dış tasarımda, çıkartılabilir bir hardtop tavan, hafif alaşım parlak siyah jantlar ve karbon fiber ağırlıklı bodykit gibi sportif detaylar göze çarpıyor. Geniş hava kanalları ve ön spoyleri ile oldukça akıcı ve tahrik edici bir tasarıma sahip. İç mekanda, ön konsol, dikişler ve kapı içleri gibi bölgelerde beyaz rengi tercih eden McLaren tasarımcıları, orta konsolda yer alan kontrol düğmeleri, havalandırma kanalları gibi detayları ise, bölgede oldukça rağbet gören altın renginde tercih etmiş. Fakat bu renkler müşterinin talebine göre değiştirilebiliyor da.

Gücünü ise, bir çok ödül kazanmış, 3.8 litrelik çift turbolu V8 motorundan alan 650s Al Sahara 79 by MSO, 650 HP maksimum güç ve 678 Nm maksimum tork değerlerini sunuyor. 3 saniyede 100 km/s hıza ulaşabilen bu araç, maksimum 329 km/s hız da yapabiliyor yani aynı zamanda çöl rüzgarı kadar da hızlı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.