Agresif görünümüyle Dakar’a hazır

Team Peugeot, Ocak ayında Arjantin ve Bolivya’da gerçekleştirilecek olan Dakar Rallisi’nde yarışacak olan Peugeot 2008 DKR16 aracını tanıttı.

Auto Show - - GÜNCEL PEUGEOT 2008 DKR16 -

Team Peugeot Total takımı, Ocak ayının ilk iki haftasında Arjantin ve Bolivya’da gerçekleştirilecek olan dünyanın en zorlu maraton rallisi olan Dakar’a 2008 DKR16 ile hazırlandı. Team Peugeot, Sébastien Loeb, Stéphane Peterhansel, Cyril Despres ve Carlos Sainz’den oluşan all-star Rüya Takımı’nın renklerini tanıttı.

2016 sezonu için Peugeot 2008 DKR, daha geniş, daha alçak, daha hızlı ve daha güçlü hale dönüştü. Yeni otomobilin sergilediği aslansı ve agresif çizgilerine ilave olarak, bu yepyeni agresif görünüm ile Peugeot çölde dikkatleri çekecek.

En son geliştirilen versiyon adı ile Peugeot 2008 DKR16, Dakar projesine katılan bütün iş ortaklarının renklerini gururla taşıyor. Bu yeni tasarımda, Arjantin’de Ocak ayında 50 santigrad dereceye kadar sıcaklıklar üretebilen yaz güneşinin sert ışınlarını yansıtacak gümüş renkli bir tavan ilk kez yer alıyor.

Bu modern görünüm, 11 ay önce Dakar’a ilk katılımından bu yana otomobilde yapılan, gerek dış tasarımında gerekse karoser altında gizlenmiş bütün değişikliklerin altını çiziyor.

Peugeot 2008 DKR16’nın yeni boyutları öncelikle ağırlık dağılımını önemli ölçüde değiştirdi. Aracın ağırlık merkezini alçaltmak ve dinamik davranışını iyileştirmek için yedek lastikler otomobilin yanlarına yerleştirildi.

Yeni karoseri, Peugeot 2008 DKR16’nın Dakar’a katılan araçlar arasında kolayca farkedilmesi için geliştirildi. Hem düz

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.