KONFOR KRALINI

Auto Show - - KARŞILAŞTIRMA AUDI Q7, MERCEDES S SERİSİ -

Manfred Dubbert 4 tekerlek üzerindeki lüksün nasıl hissettirdiğini çok iyi biliyor. Çünkü kendisi, Hamburg’daki Hotel Atlantic’in kapı görevlisi. Yani dünyanın tüm lüks otomobillerini kapıda karşılıyor. RollsRoyce, Ferrari ve şu sıralar yeni olarak McLaren’ları... Dubbert’in dünyasında Mercedes S Serisi, 4 tekerlekli bir süit. Testimize konuk olan Audi Q7 ise asfalt üzerinde bir lüks limuzinin konforuyla kayıp gidiyor ve krallara layık yolculuk terimini bir kademe yukarıya taşıyor. Aracı Bay Dubbert’e gösterip soruyoruz: Şimdi gerçek lüks nedir?

Otelin göz alıcı beyazlıktaki girişinin önündeki S 500 L ise daha fazla ışıldıyor. Çünkü bu otomobil standart S Serisi’nden 13 cm daha uzun. Çünkü heybetli ızgarasından yat stilindeki eğimli arka kısmına kadar her yerinden mutlak bir lüks fışkırıyor. Bu otomobil, prestiji ve imajı gözardı edilemeyecek bir anıt gibi. Mercedes bile bu otomobili, kapu-

Kapı görevlisi Manfred Dubbert, Hotel Atlantic’in önünde dünyanın en lüks otomobillerini karşılıyor. Audi Q7’den inişler Mercedes’e göre daha kolay.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.