Fransız tarzı lüksün sembolü

Fransızların lüks anlayışını yansıtan DS markası, büyük bir değişim geçiriyor. Bu değişimin önemli unsurlarından biri de, ön yüzü yenilenen DS5. Yeni DS5, 165 HP’lik 1.6 benzinli THP motora ve EAT6 tam otomatik şanzımana sahip.

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ DS5 -

Fransız DS markasının kökleri 60 yıl öncesine uzanıyor. Lüks ve prestijin sembolü olan DS, o dönemde sanatçılardan devlet başkanlarına kadar seçkin bir kitle tarafından kullanılmıştı. DS markası 2010 yılında, Citroen şemsiyesi altında yeniden doğdu. Bugün gelinen noktada ise DS, kendi başına bir marka olma yolunda dönüşüm geçiriyor. 2018 yılında bütünüyle yeni modeller geldiğindeyse değişim tamamlanmış olacak. Mevcut modeller arasında ise yenilenmiş DS5, hem markanın amiral gemisi olarak, hem de yeni DS logosunu taşıyan ilk model olmasıyla öne çıkıyor.

DS Serisi’nin amiral gemisi olan DS5, prestij ve lüks konusunda olduğu kadar, tasarımıyla da uç noktalarda. Şu anki tasarım konsepti, 2011’de Citroen DS5 haliyle ilk üretildiği dönemden çok da farklı değil aslında ama yeni oluşturulmaya başlanan DS markasına özgü küçük dokunuşlar ön bölümde, radyatör ızgarasında, yeni logoda, krom kaplı çerçevelerde ve yeni optiklerde kendisini gösteriyor. Yeni DS LED Vision, LED ve xenon farların bir arada kullanımından oluşmuş. Öte yandan o Crossover tarzı, yerden yüksek ve kendinden emin hatlar hep korunmuş.

Yüksek ve konforlu sürüş pozisyonu

Aracın kapısını açıp sürücü koltuğuna oturduğunuzda da Crossover tarzı konforlu oturma pozisyonunun havasına kapılıyorsanız. Sürücü koltuğuna ilk geçişte görüş açılarına alışmak biraz zaman alıyor, özellikle de öne dalan kaputun bittiği noktaları görememek ilk etapta tedirginlik yaratıyor. Ayrıca tasarımda

İç mekanda kaliteli malzemeler yer alıyor. İç kabinin tasarımı avcı uçağı

kokpitini andırıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.