“Astra’yla segment liderliği hedefliyoruz”

Opel’in stratejik öncelikleri, yeni nesil modelleri, markanın profilinin iyileştirilmesi konularında detaylı açıklamalar yapan Özcan Keklik, en çok tercih edilen otomobil markalardan biri olma hedeflerini vurguladı.

Auto Show - - SÖYLEŞİ ÖZCAN KEKLİK -

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, 2015 yılında pazara sürdükleri yeni Astra ve Insignia’nın 1.6 lt dizel otomatik şanzıman kombinasyonuyla önemli bir çıkış yakaladıklarını ve 2016’da da bu çıkışı sürdüreceklerini açıkladı.

2015 yılında otomotiv pazarının 950 bin adedin üzerinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Opel olarak 2015 yılında 47 bin adedin üzerinde binek araç satışı gerçekleştireceğiz, bu rakam % 6,5 ve üzeri bir pazar payı anlamına geliyor. fiyat ve kampanyalar sunuyoruz, ayrıca işine odaklı güçlü bir Opel bayi ağına sahibiz.

Tabii ki oldu. 1.6 dizel otomatik motorun yelpazemize eklenmesiyle pazarın taleplerine yüzde 100’e yakın cevap verir konuma ulaştık. Bu motor ve otomatik şanzımanı ilk kez Mokka modelimizde satışa sunduk. Ekim ve Kasım aylarında 1.6 dizel otomatik şanzıman sırasıyla amiral gemimiz Insignia’da ve yenilenen Astra modelimizde piyasaya çıktı. şanzımana sahip Insignia modelimiz D segmentine farklı bir rekabet getirecek. Bunu sadece bir motor veya şanzıman değişikliği olarak görmüyoruz. 1.6 dizel araçlarımızın portföyümüze katılmasıyla birlikte Insignia’yı segmentinde uzun zamandır hak ettiği yerlere çıkartmayı hedefliyoruz.

Yeni Astra’nın Kasım 2015’te pazara sunulduğunu söyleyen Özcan Keklik, 2016’da ise Astra ile segment liderliğini geri almayı hedeflediklerini açıkladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.