VW artık Porsche’nin yönetiminde

Auto Show - - GÜNCEL -

Fakat, Müller’in yanına aldığı asıl bomba isim, 11 yıldır Porsche’nin tasarım patronu olan Michael Mauer!.. Mercedes, Saab ve GM Avrupa’daki usta çizgilerinin ardından günümüz Porsche’lerini yaratmış olan Mauer, şimdi Walter de’Silva’nın koltuğunda, tüm markaların geleceğini şekillendirecek!..

Elbette, Porsche’nin PR direktörü Hans-Gerd Bode’nin de, artık VW Grubu sözcüsü olmuş olduğunu söylemeliyiz,…

Emisyon duvarlarını aşma hileleriyle güven kaybetmesine rağmen bu yıl ilk 11 ayda 9.1 Milyon adet satış gerçekleştiren VW Grubu için, imajı düzeltmek ve hileli emisyon sistemlerini ortadan kaldırmak üzere görev alan yeni yönetim, grubun 2025 Dünya Liderliği hedefini korumaya ve elektrikli otomobillerin geliştirilme stratejilerinde hızlı davranmaya odaklanacaklar. Diğer yanda geri çağırmalar, çevre kurumlarının cezaları ve hukuksal sorumluluklar gibi tüm bu krizi Francisco Javier Garcia Sanz yönetecek…

Tüm bunlardan çıkan tek bir sonuç çıkıyor ortaya; Grubun büyük hissesini elinde tutmalarına rağmen Piech ve Porsche ailelerinin, önceki CEO Martin Winterkorn’a çok fazla karışamamaları sonrası, kötü bir tesadüfle de olsa, artık VW Grubu’nun tümüne “kendi adamları”nı yerleştirebilmiş olmaları!..

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.