Ayarlı süspansiyon seçeneği yok

Auto Show - - KARŞILAŞTIRMA OPEL ASTRA, VW GOLF -

Astra’nın koltukları gerçek birer, kendini iyi hissettirme unsuru. Yani Golf’ün Opel’e meydan okuyacak kozu yok: Geniş ayar imkanları, değişken döşemeler, hatta bir düğmeye basıldığında devreye giren masaj fonksiyonu... AGR adlı ortopedik ön koltukları, kendilerine ödenen 685 Euro’luk fiyatı son kuruşuna kadar hak ediyor. Bu konfor koltukları, iyi izole edilmiş iç mekan ve başarılı süspansiyon ayarlarıyla birleştiğinde konfor daha da artıyor.

VW de 125 HP üzerinde güce sahip versiyonların arka akslarında, çok yönlü yetenekleri iyileştiren Watt’s Link sistemine yer veriyor. İnce yanaklı (45) lastiklerine rağmen Astra, sert olan ana karakterine rağmen yeterli yumuşaklığı sunabiliyor. Yani abartılı bir sportiflik hissettirmiyor. Bu da Astra ile günlük hayatta gayet mutlu bir şekilde yaşanabileceği anlamına geliyor.

Golf’ün ayarlı amortisörleri ise, sürücü konforla sportiflik arasında seçim yapmak istediğinde biraz daha iyi. Ancak DCC süspansiyonun 1035 Euro’luk Almanya opsiyon fiyatı biraz yüksek. Opel’de ise ayarlı süspansiyon seçeneği henüz yok. Bu tür teknolojik ekstraların olmaması bazıları için bir kırmızı çizgi olabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.