Renault, yeminini bozdu...

MAİS’e (Renault Türkiye pazarlamanın Ümraniye merkezine) uğradım. Bir bayram havası... İç İletişim ve Motor Sporları Sorumlusu Burak Demirtaş’a sordum. Sevgi seli, Renault’un Formula 1’e takım olarak dönmesi şerefineymiş. Alın size takım ruhu.

Auto Show - - FORMULA 1 -

Madem dünya genelinde ve ülkemizde bu kadar sevinç var, buyurun birkaç detay:

Renault Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn, Renault’nun kendi takımıyla 2016’da Formula 1’e döneceğini açıkladı. Formula 1’de yaklaşık 40 yıllık deneyimi bulunan ve 12 kez üreticiler şampiyonluğunu elde eden Renault, Formula 1’de ikonik bir marka olarak anılıyor.

F1 adeta bir teknoloji vitrini ve Formula 1 sayesinde Renault, spor otomobillerinde inovasyon ve seri geliştirme çalışmalarını hızlandırıyor. Lotus ile imzalanan niyet mektubunu Eylül ayında duyurduktan sonra Renault ekipleri Formula 1’e dönme olasılığını değerlendirmeye devam ettiler.

Carlos Ghosn “Renault’nun Formula 1 karşısında iki seçeneği vardı: ya yüzde 100 geri dönecekti ya da tamamen terk edecekti. Hedefimiz, biraz zaman alacak olmasına rağmen ka-

Mercedes, pistin yeni takımı Haas ve “teknik destekçisi!” Ferrari arasındaki ilişkinin kurallar dahilinde olup olmadığını sorguluyormuş... Zor ve komik konu...

Kalust Şalcıoğlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.