AUTO SHOW ARTIK HER AY SIZLERLE

Auto Show - - EDİTÖR - Yayın Yönetmeni

Auto SHOW derginiz, artık aylık oldu yani 1 Ocak’tan itibaren, her ayın ilk günü piyasaya çıkıyor. Aylık periyotla birlikte Auto SHOW, yepyeni bir formata da kavuştu. Bir ay boyunca piyasada kalacak olan yeni aylık Auto SHOW’da daha dolu içerik, daha zengin haberler, daha canlı fotoğraflar bulacaksınız.

Auto SHOW’un 2016 yeniliği, yeni formatı ve yeni yayın frekansı oldu. Öte yandan bu ayki haberlerimiz arasında da ön sayfalarda, otomobil firmalarının 2016 yeniliklerini aktardık. 2016’da tam 36 önemli model yenilenecek ve biz de gelecek sayılarımızda, bu modellerin detayları açıklandıkça yayınlamaya ve sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İçerikte ulaştığımız seviyeye bir örnek olarak da sürüş izlenimlerimizi gösterebilirim. Bu sayıda tam 12 otomobilin ilk sürüş izlenimlerini yayınlıyoruz. Bu araçlar arasında, Türkiye’de merakla beklenen yeni Renault Megane da var, McLaren 570S Coupe gibi rüya otomobiller de var. Ayrıca Cadillac’ın 649 HP’lik CTS-V modelinden, Renault’un R.S.01 isimli yarış canavarına kadar birçok özel otomobilin de ilk sürüş izlenimlerine yer veriyoruz. Arkadaşımız Okan Altan da, bu yıl 75 yaşını kutlayan Jeep markasının tüm ürün ailesini, Sicilya adasının zorlu off-road parkurlarında 3 gün boyunca denedi. Okan Altan Etna Yanardağı’nın eteklerinde yaptığı sürüşlerin izlenimlerini kendine özgü üslubuyla aktardı.

Sürüş izlenimlerinin yanı sıra test bölümümüzde Porsche’nin 500 HP’lik GT3 RS’ini ve Türkiye pazarında satış başarısı yapması beklenen, 2.0 lt motorlu Porsche Macan modelinin test sonuçlarını bulabilirsiniz.

İki büyük karşılaştırma da bu sayının önemli haberleri arasında. Bunlardan ilki “BMW 3 Serisi mi yoksa Mercedes C Serisi mi?” sorusunun cevabını veriyor. Diğer karşılaştırmamız ise çok merak edilen dev SUV’ların rekabetiyle ilgili. Bu haberde ilginç bir de detay var, 3 araç Auto Bild’in engel aşma testinde kötü sonuçlar alıyor, ön tekerlekleri bloke oluyor ve direksiyona tepki vermiyor. Haberin detayları sayfa 62’de.

Yeni konseptimizde yer verdiğimiz konular arasında motosiklet haberleri ve gezi/mekan incelemeleri de yer alıyor. Bu ay, Almanya’dan otomobil temalı ilginç bir oteli tanıtıyoruz; V8 Hotel.

Dergideki konularımızın bazılarında, sayfanın bir köşesinde bir QR kodu göreceksiniz. Bu kodu, akıllı telefonunuzda taratınca, o sayfadaki ürünle ilgili videoya yönlendirileceksiniz ve telefonunuzun ekranından videoyu izleyebileceksiniz. QR kodu taratmak için app store’dan veya Play Store’dan uygun bir QR kod reader programı indirip telefonunuza kurmanız ve sonrasında da telefonun kamerasına sayfadaki kodu okutmanız, videoyu seyretmek için yeterli. Videoları wifi’ye bağlıyken seyrederseniz, telefonun internet kotasını bitirmemiş olursunuz.

Ayrıca Auto SHOW web sitemizin yenilendiğini ve en güncel içeriği, en hızlı olarak web sitemizde bulabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.