En sıra dışı otellerden biri

V8, Stuttgart’da Motor World yakınlarında bulunan bir otel. Her odası, otomobil dünyasının bir aktivitesine göre ve otomobillerden parçalar kullanılarak hazırlanmış.

Auto Show - - EDİTÖR -

HV8, Stuttgart’da Motor World yakınlarında bulunan bir otel. Her odası, otomobil dünyasının bir aktivitesine göre ve otomobillerden parçalar kullanılarak hazırlanmış.

Almanya, Stuttgart’da, eski bir hava alanı üzerine ve otomotiv bölgesinin hemen yanında kendine yer bulmuş ilginç bir otel V8. Bu otelin en büyük özelliği, kendisini otomobil dünyasına adamış olması. Otelin her yeri, her odasında, otomobillerden izler bulmak mümkün. Yataklar, mobilyalar, masalar hep otomobil parçlarıyla bütünleştirilmiş. Otomobil temalı odalarda, efsanevi klasik otomobillerin yer almasına önem verilmiş. Tabi, klasik otomobillerin yanında, seçkin sportif ve özel otomobiller de unutulmamış.

Drive-in-film mi tuning mi?

Otomobil parçaları, net bir mimari tasarımla, otelin her yerinde kullanılmış. Her oda, ayrı bir kişilik ve tarzla döşenmiş. Kullanılan malzemeler hep en yüksek kaliteli tutulmuş. Odalarda tarz olarak, yarış, drive-in-film, tuning, V8 kamp gibi temalar işlenmiş. Siz, zevkinize göre bunlardan biri- ni seçerek, farklı bir dünyada uykuya dalıyorsunuz. Odaların manzarası da Otomobil Ticaret Merkezi’ne baktığı için, otomobil dışındaki bir dünyadan tamamen koptuğunuz hissediyorsunuz. Eski hava alanı kontrol kulesi, Mercedes-Suit adıyla müşterilere hizmet veriyor. Stuttgart bölgesindeki bu otomotiv dünyasının kalbine attığı yerde konumlanan otelin en büyük müşterileri de iş adamları. Otomotiv sanayinin iş etkinlikleri, konferansları ve fuarları için bölgeye gelen insanların, konum ve konsept olarak V8 Hotel, birinci tercihleri oluyor.

V8, sadece iş adamlarına değil, otomotiv tutkunlarının düğünlerine, özel günlerine, partilerine de ev sahipliği yapıyor. Gerçekten de, otomobile büyük ilgi duyuyorsanız, burada bir gece geçirmek, bir aktiviteye katılmanın büyük keyif vereceği kuşku götürmez. Dört katlı otelin çatı terası ise, doğrudan Motor World’e bakıyor. Otelin gastronomik mutfağı tatmin edici. İtalyan gurme restoran, steakhouse seçimler arasında. Kahvaltı 15 Euro karşılığı ekstra. İnternet ise, resepsiyonda ücretsiz.

Sonuçta V8, Avrupa’nın en sıra dışı ve en heyecan verici top 10 otelinden biri olarak seçilmiş bir tesis. Birbi-

V8 Hotel, Stuttgart’ta tamamen otomobillere adanmış bir konsepte sahip. Tesiste, nostaljiden moderne kadar birçok farklı konsepte sahip ilginç odalar yer alıyor.

rinin aynısı otellerde kalmaktan sıkıldıysanız, burası tam size göre. Özellikle de, otomobillere tutkunsanız, Stuttgart’a yolunuz düştüğünde, yolunuzun bu otelden geçeceğine inanıyoruz.

Otelde koltuklar bile otomobil parçalarından üretilmiş (üstte). Oto yıkama temalı oda çok ilginç (sağda). Konuklar lobide otomobillerle karşılanıyor (solda).

Otomobil sinemalı odada, açık bir gökyüzünün altında

uyuyormuş hissi

yaşıyorsunuz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.