A Serisi ile GLA’nın arasında

Infiniti, Mercedes teknolojilerini kalite ve görsel olarak daha çekici bir ambalajla sunuyor.

Auto Show - - EDİTÖR -

ASerisi ile GLA arasında seçim yapmakta zorlanıyor musunuz? Nissan-Daimler işbirliğinin ürünü olan Infiniti Q30 iyi bir alternatif olabilir. Q30, Mercedes teknolojilerini kaliteli, şık ve özgün bir karoserle sunuyor. Dış dizaynında özgün farklılıklara sahip olan aracın iç mekanı da elit bir atmosfer sunuyor ancak iyi şekillendirilmiş koltuklar, birçok şalter ve direksiyonun Stuttgart’tan geldiği hemen anlaşılıyor. Diğer taraftan tamamen deri döşemeli kokpit opsiyonu sadece Infiniti’de var. Arka sırada iç mekan genişlikleri bekleneceği üzere kısıtlı. Aynı durum geri görüş rahatlığı için de geçerli.

Direksiyon ve şanzıman oldukça direkt çalışıyor, süspansiyon ise sert ana ayarlara sahip. Ancak 17 inçlik jantlarla zemin bozukluklarını başarıyla emebiliyor. 109 HP’lik baz dizel motor, turbo boşluğundan kurtulduktan hemen sonra 1.4 tonluk Q30’u gayet seri ve canlı bir şekilde hareket ettiriyor ve 190 km/s maksimum hız sunuyor.

Infiniti’deki diğer bir seçenek de 4x4 opsiyonuyla alınabilen 2.2 lt 170 HP’lik turbo dizel motor. Üç adet benzinli motor seçeneğinin güçleriyse 122 HP ile 211 HP arasında değişiyor. Infiniti’nin ayarlarını değiştirdiği çift debriyajlı şanzıman artık daha yumuşak vites geçişleri sunuyor. Q30’un 24 bin 200 Euro’luk (122 HP’lik benzinli) Almanya fiyatı, GLA’dan çok A Serisi’ne yakın. Q30’un yükseltilmiş versiyon QX30 ise yıl içerisinde satışa çıkacak.

Uzun burun, yeni ızgara: Premium marka Infiniti’nin ilk kompakt

modeli çok şık görünüyor.

Yüksek arka kısım, Mercedes’teki gibi görüşü olumsuz etkiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.