Canavara daha fazla güç

Zirve yükseldi! Yeni 911 Turbo S 580 HP ile artık 20 HP daha güçlü.

Auto Show - - EDİTÖR -

Henüz o etkileyici motor veya turbo ıslığı seslerini duymasak da, sadece görünümü bile tüylerimizi diken diken etmeye yetti. Ocak ayı sonunda piyasaya çıkacak olan yeni Porsche 911 Turbo’da iki güç seviyesi var. Ayrıca her zaman olduğu gibi topmodelde aynı düstur kullanılacak: Her şeyden bolca!

Kısaca özetlemek gerekirse; Turbo ve Turbo S’in güçleri 20’şer HP artacak. Bu da Turbo’nun 540 HP güce sahip olacağı anlamına geliyor. Almanya fiyatı 175 bin Euro olan aracın 0-100 km/s hızlanma süresi 3.0 sn’ye gerilerken, maksimum hızı da 320 km/s’ye çıkacak. Turbo S’in 580 HP’lik gücüyse 2.9 sn’lik 0-100 km/s hızlanma süresi, 330 km/s maksimum hız ve 203 bin Euro fiyat anlamına geliyor.

Sıra hayatımızı güzelleştiren şeylerde... Motorlarda artık, tepki hızını iyileştirmekle görevli Dynamic Boost adlı bir fonksiyon da bulunacak. Peki ama bu ne getirecek? Gaz pedalından ayağınızı hızla çekip hemen ardından tam güçle bastığınızda koltuğa yapışacaksınız demek! Bunun dışında? Görsel rötuşları standart 911’den zaten biliyoruz. Eşzamanlı trafik bilgilendirme ve sıkışıklıktan kaçma fonksiyonlu navigasyon ekranı da standart 911’den alınmış. Porsche sonunda bu konudaki eksikliği gidermeyi başardı.

ÜSTSÜZ GÜÇ 911 Turbo Cabrio’nun Almanya fiyatı 188 bin Euro. 40 HP daha güçlü S versiyon ise 216 bin

Euro’ya satılıyor.

Multimedya ve navigasyon sistemleri modernize edilerek günümüz standartlarını yakalamış. Tam bir yarışçı olan Turbo S’i, 4 egzoz çıkışı ve yeni arka kaput ızgarasından tanımak mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.