Yeni yılın tüm yenilikleri

2016 yılında otomotiv dünyası 36 önemli yenilikle, otomobil tutkunlarının aklını çelmeye çalışacak.

Auto Show - - EDİTÖR -

SKODA KODIAK

Yeti’nin 7 koltuk seçenekli ağabeyi Ekim ayında piyasaya çıkacak. 4.75 m uzunluğa sahip orta sınıf SUV’da, güçleri 110 HP ile 190 HP arasında değişen 4 silindirli benzinli ve dizel motorlar görev yapacak. Hibrid versiyon da planlar arasında.

AUDI Q2

Mart ayında piyasaya çıkacak olan küçük SUV’u Q2’de Audi, 3 kapılı A3’ü baz olarak kullanacak. Teknolojileri de A3’ten alınacak olan araç, LED farlar gibi ileri teknolojiler sunacak. 230 HP’lik SQ2 versiyon sonbahar aylarında yola çıkabilir.

MERCEDES GLC COUPE

GLC Coupe Concept, sonbaharda piyasaya çıkacak olan seri üretim versiyona çok yakın çizgilere sahipti. BMW X4’e rakip olan GLC Coupe, GLC ile aynı teknolojileri kullanacak. 8 silindirli 510 HP’lik AMG versiyon ise bir yenilik olacak.

VW TIGUAN XL

Avrupa’da çok iyi satış rakamlarına imza atan Tiguan aynı başarıyı ABD ve Çin’de gerçekleştiremiyor. Bunun için hazırlanan XL versiyon (20 cm daha uzun) 7 kişiye kadar koltuk kapasitesi sunabilecek. Motorlar: 110-240 HP.

SEAT SUV

İspanyol Seat da büyüyen SUV pazarından pay almak istiyor. Bunun için hazırlanan Leon bazlı SUV’a henüz bir isim verilmiş değil. Yeni SUV’da Leon’un tasarım çizgisine, motorlarına ve LED farlar gibi teknolojilerine de yer verilecek.

MASERATI LEVANTE

Jaguar, hatta Bentley bile SUV üretirken Maserati de geri kalamazdı! Ocak ortasında tanıtılacak olan SUV için, özgün bir karosere sahip bir Jeep Grand Cherokee dense de, 6 silindirli dizeli de içeren teknolojiler İtalyan menşeli olacak.

RENAULT KOLEOS

Nisan ayında tanıtılacak olan yeni Koleos, Nissan X-Trail bazlı bir araç. Avrupa versiyonlarında (sonbaharda piyasada olacak) motor güçleri 200 HP’ye ulaşacak. 7 koltuklu Espace ve Grande Scenic’in varlığı nedeniyle Koleos 5 koltuklu olarak kalacak.

JEEP C-SUV

Pek de başarılı olamayan Patriot ve Compass’ı 2016’da emekliye ayıracak olan Jeep, Renegade’in uzatılmış platformunun ve Jeep’in geliştirdiği benzinli motorların kullanılacağı, Tiguan boyutlarında bir SUV üzerinde (yaz aylarında tanıtılacak) çalışıyor.

PEUGEOT 3008

3008, Opel’le birlikte geliştirilen (2017’de Meriva’nın yerini alacak) ikiz modellerden biri olacak ve ikili, SUV’lara çok daha yakın görünüm sunacak. 3008’de Peugeot’nun kendi geliştirdiği motorlar kullanılacak ve ilk kez hibrid versiyon da olacak.

OPEL EV

General Motors’un Las Vegas’ta tanıtacağı ilk elektrikli otomobili Bold, Opel adıyla da kariyer yapacak. Yıl sonunda piyasaya çıkacak aracın menzili 200 km olacak. Kompakt otomobil-van karışımı bir araç olan Bold, BMW i3’e rakip olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.