Kapanınca garaj gibi

Kanyon’un en yenilerinden Escale, Temmuz ayında hizmete girmişti. Geçen hafta bir davet nedeniyle gittiğimde gözlerime inanamadım. Koca mekan ağzına kadar doluydu. Uzun yıllardır tanıdığım Yücel Özalp, Gülin Özalp’la, Kanyon’a Escale ile damgalarını vurmu

Auto Show - - EDİTÖR - Erdem Kırım

Auto SHOW’u aylık periyoda dönüştürdükten sonra, işimizle ilgili dostlar hep, “neden dergiye biraz life style katmıyorsunuz. Otomobil tutkunları, seçeceğiniz mekanları da beğenir mutlaka” diye ara gazını verince, “neden olmasın”la yola çıktık. Bu sayfalara yapacağımız, otel olsun, restoran, eğlence yeri gibi yerlerde aradığımız en önemli özelliklerden biri, otomobillerle ilgili bir bağları olması.

İlk sayımızda seçtiğimiz Escale’in böyle bir özelliği var. Havalar soğuduğu zaman mekan’ı kapatan kepenkler, garaj kapısı gibi seçilmiş. Yani bunlar kapatılınca, içinde nefis yemekler ve sağlam bir dekorasyonun olduğu çok büyük garajda olduğunuzu hissediyorsunuz.

Escale’i, bu tür konseptlerin yaratıcısı (Topaz, Colonie gibi) Yücel&Gülin Özalp, mekanlarıyla ilgili olarak, üç kelimeyle başarıyı tarif ediyorlar: “İyi yemek, iyi servis, iyi müzik” Bu üç kelimeye sıkı sıkı bağlı olan mekan, tam bir buluşma noktası olmuş. Mekan şık ama rahat bir atmosfer sağlıyor. Bol yeşillikli bahçesiyle dekorasyon, beton ve tahta saldırısından, yemek sırasında sizleri koruyor.

Mekanda oturma kapasitesi 250. İki farklı salondan oluşuyor. Akşam saatlerinde, 12 metre uzunluğundaki ikonik barında sağlam sohbetler dönüyor.

Yolunuz Kanyon’dan geçerse, Escale’e uğramayı bir deneyin. Trafik saatinde, aracınızı park edin. Yolda çile çekeceğinize, orada keyifli vakit geçirin derim.

Yücel Özalp’tan başarının tarifi:“İyi yemek, iyi servis, iyi müzik!”

Escale’in tadlarını denemek için yapacağınız tek şey sipariş vermek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.