MERCEDES GLC

Auto Show - - KARŞILAŞTIRMA -

Arka sırada ise bu kez Land Rover daha büyük. Discovery Sport’un arka koltukları ileri-geri (SE paketinden itibaren; 16 cm) kaydırılabiliyor ve sırtlık eğimleri ayarlanabiliyor. Land Rover’ın opsiyonel olarak sunduğu üçüncü koltuk sırasıysa sadece çocuklar için uygun.

Discovery’de 2.0 lt 180 HP’lik bir dizel motor görev yapıyor. Bu güçlü ve iyi çalışan makine, ZF’in 9 ileri oranlı otomatik şanzımanıyla çok iyi uyum sağlıyor. Land Rover’ın 2 tondan fazla (2.088 kg) olan ağırlığı sürüş sırasında hemen hissediliyor. Yani çok rahat karakteri nedeniyle aşırı sportif kullanımlardan kaçınmak gerekiyor.

Mercedes de bir tüy sıklet değil ama Disco’dan 100 kg daha hafif. GLC’nin 2.1 lt’lik dizel motoru ise 204 HP’lik gücüyle daha enerjik bir etki bırakıyor. Biraz sinirli ve aceleci bir karaktere sahip olan 9 ileri oranlı otomatik şanzımanla birlikte GLC, daha iyi bir performans sunuyor. Ayrıca süspansiyonu da çok konforlu.

Ne yazık ikisinde de keyfin bedeli yüksek. HSE Luxury adlı üst donanım paketiyle Discovery Sport’un Almanya fiyatı 53 bin 150 Euro, Türkiye fiyatıysa 348 bin 220 TL. Teste konuk olan GLC’nin Almanya fiyatı 54 bin 235 Euro. GLC 250 d 4MATIC’in Türkiye başlangıç fiyatıysa 278 bin TL.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.