FUAR YENILIKLERI

Auto Show - - EDİTÖR - Yayın Yönetmeni HIRANT KASAPOĞLU hkasapoglu@doganburda.com

Takvimlerin 2016 yılını göstermesinin üzerinden sanki sadece birkaç gün geçmiş gibi, ama geriye dönüp de baktığımızda aslında koca iki ayı devirmişiz, yılın üçüncü sayısına geçiş yapmışız bile. Tabi ki Mart ayının otomotiv için önemli bir ajandası var… Cenevre Otomobil Fuarı. Bu yıl Cenevre’deki otomobil buluşması, yine önemli yeniliklere evsahipliği yapacak. Bu yeniliklerin önemli bölümünü dergimizin sayfalarına taşıdık. Gelecek ayki sayımızda ise bu yenilikleri detaylarıyla inceleyeceğiz ama ön plana çıkan yeniliklerden bazılarını da saymak gerek. Bu yıl da Premium segmentte yine önemli yenilikler var; Maserati ilk SUV’u Levante’yi gösteriyor. Porsche’nin Cayenne’le yaptığı satış patlamasını bakalım Maserati’de de görebilecek miyiz? Porsche ise Boxster modelinin ismini 718 olarak revize etti. Türkiye pazarına Mart ayı ortasında girecek olan Lexus markası ise Cenevre’de LC 500h isimli bir sporcu ile yakıt hücreli bir konsept sergileyecek. Ferrari de dört koltuklu GTC4Lusso’nun örtüsünü açıyor. Infiniti’nin Q60 Sports Coupe’si de ilginç bir tasarıma sahip. Mazda ise Wankel motorlarının çağına RX Vision ile dönmek istiyor gibi. Diğer yenilikler arasında ise Seat’ın Ateca’sı, Skoda’nın VisionS’i hemen ilk akla gelenler. Opel ise Mokka X, GT Concept ve Ampera-e ile aynı anda 3 önemli yenilik getiriyor Cenevre’ye. Ve bunların yanı sıra bu satırlara sığdıramadığım onlarca yenilik. Bize de bu yenilikler şovunun keyfini çıkartmak kalıyor.

Mart ayı başı itibarıyla, bizim de bir yeniliğimiz var, Auto SHOW Karşılaştırma Yıllığı 2016’yı piyasaya çıkardık. Geçen yıl yaptığımız en iyi 18 karşılaştırmayı tek bir dergide buluşturduğumuz Karşılaştırma Yıllığı’nda, kompakt ve orta sınıf otomobillerden, SUV’lara ve sporculara kadar pek çok otomobilin rakipleriyle kıyasıya mücadelesini okuyabileceksiniz.

Bir diğer yeniliğimiz ise, Nisan sayısından itibaren başlatacağımız Blippar uygulamalarımız. Cep telefonu ve diğer mobil cihazlarınıza indireceğiniz Blippar uygulaması sayesinde, otomobiller hakkında artırılmış dijital içeriğe, interaktif olarak ulaşabileceksiniz. Blippar logosunu gördüğünüz sayfayı mobil cihazınıza tarattığınızda, o sayfadaki otomobilin tüm özelliklerini keşfedebileceksiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.