MUSTAFA KOÇ ANISINA

Koç Holding Otomotiv Grubu ve Tofaş’ın Fiat Egea’sının ilk uluslararası ödüllerini, aslında Mustafa Koç teslim almalıydı…

Auto Show - - GÜNCEL -

6 Avrupa ülkesinin önde gelen otomotiv editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı AutoBest organizasyonunda 2016 Yılı’nın “Satın Alınması En Mantıklı Otomobili” seçilen Fiat Egea’nın ödülü Milano’da düzenlenen özel bir törenle takdim edildi. Tofaş mühendisliğinin başarısını küresel ölçekte ortaya koyan ve Bursa’dan dünyaya ihraç edilen Fiat Egea’nın ödülünü Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu ile FCA üst yönetimi birlikte teslim aldı. Koç Holding Otomotiv Grubu’nun da CompanyBest Ödülü’ne layık görüldüğü AutoBest’te ilk kez ödül, bir otomotiv markasına değil; otomotiv grubuna verildi. Bu değerlendirmeyle de Koç Holding Otomotiv Grubu bir ilke imza atmış oldu.

Ödül töreninde, CompanyBest ödülünü merhum Mustafa V. Koç anısına teslim alan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa V. Koç’un zamansız kaybı nedeniyle duydukları büyük üzüntüyü dile getirirken, “Bu önemli törende kendisiyle birlikte olmayı arzu ediyorduk. Şirket tarihimizdeki en büyük iç ve dış yatırımları gerçekleştirdiğimiz bu günlerde, başarımızın simgesi olan tüm bu ödülleri Mustafa Bey’in anısına adıyoruz. Kendisini rahmetle anarken, vizyoner adımlarından aldığımız ilhamla daha büyük başarılar için cesaretle çalışacağımızı vurgulamak isterim” diyordu.

Cenk Çimen, “60 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de otomotiv sanayiinin öncüsü ve lider otomotiv grubu olarak, üstün üretim kalitemiz, yaygın satış ve servis ağımızın yanında ihracattaki liderliğimizle de büyük gurur duyuyoruz. Dünyanın en büyük markalarıyla kurduğumuz uzun süreli ortaklıkların en son meyvesi FCA ve Tofaş işbirliğinin şaheseri Fiat Egea’nın ‘En İyi Otomobil’ ödülünü kazanmasından, otomotiv grubumuzun ise CompanyBest ile onurlandırılmasından büyük bir gurur duyuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Gecenin finalinde konuşan Fiat Chrysler Automobiles COO’su Alfredo Altavilla da sözlerine Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’u anarak başladı. Konuşmasında FCA’in Tofaş ile ortaklığına değinen Altavilla “1968 yılında Tofaş ile kurulan ortaklık, otomotiv endüstrisinin süregelen en uzun ortaklığı olmasının yanı sıra, tutarlılık, başarı ve güvenin de bir göstergesidir” dedi.

Egea’nın ilk uluslararası ödülünü Tofaş ve Fiat yöneticileri bir arada teslim aldılar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.