Audi A3’e yeni ışık

Audi’nin kompakt modeli makyajlandı: Taze bir dizayn ve LED-Matrix farlar gibi yeni teknolojiler, A3’ün fit kalmasını sağlayacak.

Auto Show - - GÜNCEL -

Yeni A3 aslında ne kadar yeni? Bu soruyu, 2012 yılında yani Audi’nin kompakt modelinin güncel versiyonuyla karşılaştığımızda kendimize sormuştuk. Değerlendirmemiz: “Teknolojide zirvede ama görsellikte değil: Öncüsünden ayrılmasını sağlayacak kadar yeni değil.” şeklinde olmuştu. Audi de bizim gibi düşünmüş olmalı ki, bir makyaj için gerçekten ağır görsel değişiklikler yapmış.

Makyajlı A3’te ağabeyi A4’ü hatırlatan daha büyük farlar görev yapıyor. Xenon farların standart olacağı otomobilde artık LED-Matrix farlar da olacak. Sistem, karşıdan gelenlerin gözlerini almadan maksimum aydınlatma sağlıyor. Genişliği 9 cm artan ızgara ise diğer bir ön tasarım yeniliği. 30 mm’lik iz açıklığı artışı da buna eklenince makyajlı A3, daha oturaklı bir görünüm sunuyor.

İç mekanda ilk etapta fazla bir şey yokmuş gibi hissediliyor. Aslında buna gerek de yok, çünkü işçilik ve malzeme kaliteleri zaten sınıfının en iyileri arasında. En önemli yenilik olan dijital kokpiti (opsiyon fiyatı kesin olmasa da 500 Euro civarında olacak) TT ve A4’ten tanıyoruz. Çok önemli küçük bir detay daha var: Sabit bir SIM kart sayesinde araç her zaman

A4’e benzeyen burnu, yeni stopları ve orta sınıftan alınan bolca teknolojiyle A3 artık çok daha iddialı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.