SONUÇ

JAN HORN

Auto Show - - GÜNCEL -

barındırıyor. Tüm bunlar Mokka’ya gerçekten taze ve şık bir yüz kazandırmış. Farklı stop grafikleri ve minimum seviyede değiştirilen arka tampon ise yuvarlak arka kısımdaki değişiklikler. Değişim bu kadadrla sınırlı değil: Karoserin altında da bolca yenilik var. IntelliLink üzerinden Android ve Apple işletim sistemli akıllı telefonların bağlanabildiği gelişmiş multimedya sisteminde telefonların ekranları, sistemin monitörüne yansıtılıyor. Bunun dışında sürücü, dokunmatik ekranı kullanarak Opel’in online asistan sistemlerinden de faydalanabiliyor.

Peki ya uzun yol yapanların durumu ne olacak? Gayet iyi olacak. Örneğin AGR adlı ergonomik koltuk opsiyonu, sürücü ve ön koltuk yolcusunun uzun yolculuklarda bile rahat olmasını sağlıyor. Bu koltuklar gövdeyi harika bir şekilde destekliyor, geniş ayar imkanları sunuyor ve kalça kısımları adaptif yapıya sahip. Kapsamlı bir asistan sistem yelpazesiyse yolculukları daha güvenli kılacak. Bu sistemleri destekleyen ve trafik işaretlerini okuyabilen, öndeki araçla mesafeyi algılayabilen ve şerit takibine yardımcı olan kamera, ön cama yerleştirilmiş. Sürücü sinyal vermeden yani bilinçsiz bir şekilde şerit değiştirmeye başladığında sistem, sesli ve görsel alarmlarla uyarı veriyor.

Değişken güç aktarımlı 4x4 sistemi ve iki dizel motor (110 HP ve 136 HP’lik 1.6 CDTI) seçeneğine, yakın gelecekte daha güçlü bir benzinli motor da eklenecek. Direkt benzin enjeksiyonlu ve turbo beslemeli motor, 1.4 lt hacimden 152 HP güç alıyor ve 100 km’de 6.6 lt tüketiyor. Resmi adı 1.4 Direct Injection Turbo olan motor, 6 ileri oranlı manuel bir şanzımanla kombine edilecek. Fiyatlar konusunda henüz bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen, giriş modelinin Almanya başlangıç fiyatının 19 bin Euro’nun biraz üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. Opel’in küçüğü ana karakterini aynen korumuş. İyi de olmuş! Motor cephesinde çok fazla yenilik yok. Ama sahip olduğu çok sayındaki modern teknolojik asistan sistemiyle günümüzün modernlik seviyesini yakalamış durumda.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.