3

Auto Show - - KARŞILAŞTIRMA -

da hatırlatmamız gerekiyor. Bunu sağlayansa karşılaştırmanın en yüksek tork değerini henüz 1600 d/d üretmeye başlıyor olması. Durum böyle olunca E 220 d, hızlanmalarda hissedilir farklara imza atıyor. Bunun dışında E Serisi, inanılmaz bir fren performansına da sahip: Sıcak frenlerle 100 km/s hızda duruş mesafesi 34.5 m. Birinci sınıf!

E 220 d’nin şanzımanının dar bir devir aralığında, 9 ileri vitesle oynayıp durduğu kullanım sırasında neredeyse hiç hissedilmiyor. 9G-Tronic adlı şanzıman hızlı vites değiştiriyor ve şehir içi trafiğinde bile yanlış vites seçimi yaptığını asla düşündürmüyor. Peki ya tüketim? Virgülden önce 5 rakamına (5.9 lt 100 km) sadece E Serisi ulaşabiliyor: 3.9 lt’lik aşırı iyimser fabrika verisinden bayağı fazla olsa da kesinlikle çok iyi bir rakam.

Yüksek yol konforu için önceden de yıldız vermiştik. Havalı süspansiyon (ayarlı) opsiyonuyla E Serisi havada süzülüyormuş gibi ilerliyor ve ne enlemesine zemin darbelerinden, ne de bozuk zeminlerden etkileniyor. Sadece parke taşlı yollara verdiği tepkiler BMW’den biraz daha kaba.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.