SONUÇ

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Otomobilin kaslı görünümü onun zaten, nasıl deli bir makine taşıdığını anlatıyor. Yüksek performansı oldukça makul bir yakıt tüketimiyle sunan M2, güvenliği de üst seviyede sağlamış bulunuyor. Spor otomobillere has güçlü homurtulu motoru ve yine M serisine özel kabin içi çizgileriyle baştan çıkarıcı bir otomobil kullandığımı söylemeliyim. (MDCT) ve Kalkış Kontrolü ile 0’dan 100 km/s’e yalnızca 4.3 saniyede çıkabilmesini sağlıyor. Aynı zamanda, 100 km’de 7.9 litre olan ortalama yakıt tüketimi ve 185 g/km’lik CO2 emisyon değeri de, bu spor otomobilin yakıt verimliliğini de vurguluyor.

Doğuştan sporcu…

BMW M3/M4 modellerinden alınan hafif alüminyum ön ve arka akslar, 19 inçlik alüminyum jantlar, iki ayarlı M Servotronic direksiyon ve etkili M bileşik frenlerle yeni BMW M2 Coupe, sürüş dinamikleri söz konusu olduğunda kompakt yüksek performanslı spor otomobil segmentinde çıtayı yükseğe koymuş.

Çekişi ve yönsel dengeyi optimize eden elektronik kontrollü Aktif M Diferansiyeli de burada önemli bir rol oynuyor.

Ayrıca, tekerleğin patinaj yapmasına ve dolayısıyla orta derecede kontrollü kaymalara izin veren Dinamik Modu (MDM) etkinleştirildiğinde daha da fazla sürüş keyfi alınabiliyor.

ve az miktarda krom dekorasyon kullanılmış.

3.0 lt’lik 6 silindirli motor 370 HP güç üretiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.