SONUÇ

Auto Show - - YENİLİK -

2017 Şubat ayından itibaren Türkiye pazarına girecek olan Kodiaq modeliyle Skoda, SUV segmentindeki varlığını genişletmek istiyor. 1.4 TSI ve 2.0 TDI motorlarla gelecek olan Kodiaq etkileyici tasarımı pratik unsurlar, ayrıca geniş ve konforlu iç mekan özellikleriyle ustaca birleştiriyor. Türkiye pazarında ise ilk etapta 1.4 TSI benzinli ve 2.0 TDI dizel motorlar yer alacak.

2.0 TDI motorlar iki versiyon olarak sunulacak. 150 HP ve 340 Nm tork üreten motorun yanı sıra 190 HP’lik motor opsiyonu da var. Benzinli motorlar arasında ise iki adet 1.4 TSI ve bir de 2.0 TSI motor seçeneği bulunuyor. Giriş seviyesi modeli, 125 HP ve 200 Nm torka sahip. 150 HP’lik daha güçlü versiyonlarda ise Aktif Silindir Teknolojisi yer alıyor. Motor gamının zirvesinde ise 2.0 litrelik TSI benzinli ünite yer alıyor. 180 HP’lik bu versiyon, 6 ileri manuel veya 6-7 ileri DSG şanzımanlarla tercih edilebiliyor. Kodiaq’ın dört çeker çekiş sistemine sahip versiyonları da var.

Adaptif Dinamik Şasi Kontrolü’nü de opsiyon olarak sunan Kodiaq, Konfor, Normal ve Spor sürüş ayarları arasında tercih yapma imkanı getiriyor. Böylece süspansiyon sertliğinden direksiyon ve gaz tepkilerine kadar aracın tüm karakteri kullanıcının isteğine göre tek bir düğmeyle ayarlanabiliyor. Off-road modu ise, 30 km/s hıza kadar aktif biçimde çalışarak kar, çamur veya kum gibi yüzeylerde maksimum çekiş sağlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.