SONUÇ

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Sürüşlerimiz sırasında hem on-road yol testleri, hem de off-road arazi testlerini gerçekleştirdik.

Testlerimiz sırasında benzinli ve dizel motor alternatiflerini denedik, en fazla beğenimizi kazanan modeller arasında 1.6 lt CDTI dizel ve otomatik versiyonu yer aldı. Yeni AFL LED far sistemini de gece sürüşleri yaparak denedik, bu sistem aydınlatma gücüyle beğenimizi kazanmayı başardı. Yeni Mokka X, AGR koltukları ve iyi ayarlanmış süspansiyonu sayesinde, küçük bir SUV için konforlu ve sessiz bir sürüş sunabiliyor, ayrıca 4x4 seçeneği de kolay kullanımıyla öne çıkıyor.

Mokka X’in fiyatı benzinli modellerde 73.600 TL’den, dizel modellerde ise 88.100 TL den başlıyor. Opsiyonel 4 çeker farkı ise benzinlide 6.500 TL dizellerde 6.000 TL. 1.6 Dizel Otomatik seçeneğinin ülkemizdeki en yoğun talebi aldığını varsayarsak, bu model içinde başlangıç fiyatı 92.000 TL. 1.4 152 HP 4x4 ileri otomatik şanzımanlı yeni motor seçeneği ise 102.000 TL’den satışa sunulacak.

Birinci nesil Mokka, piyasa sürüldüğü günden bugüne 600.000’den fazla satışa ulaşmış. Avrupa’da sınıfının en gözde otomobillerinden olan Mokka ülkemizde ise yaklaşık 11.000 adetlik satış seviyesine ulaşmış durumda. Mokka X’in 2017 satış hedefi ise 9 bin olarak açıklandı. Opel’in yenilenen küçük SUV’u Mokka, yeni nesille birlikte Mokka X ismini aldı. Geniş bir motor yelpazesine, otomatik vites ve 4x4 seçeneklerine de sahip olan Mokka X, teknolojik özellikler konusunda da segmentine önemli yenilikler getiriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.