Dodge Ram 1500 Rebel

Auto Show - - MAGAZİN -

hacim ve yükleme alanı mı? Bir bebek yatağı kadar geniş bir orta konsola gerçekten gerek var mı? Hangi kovboyun geri görüş kamerasına gerçekten ihtiyacı olur ki? Ram Rebel’in plastik ön kısmı, sadece günlerdir bir şey yemediğiniz için size çok lezzetli gelen vasat bir biftek gibi.

Krom yok, ruh yok, sadece çok büyük... Ve çok da gürültülü... Bir şekilde pick-up dünyasının Donald Trump’ı gibi…

Havalı süspansiyona (opsiyonel) sahip bu 2 tonluk tekerlekli dağın yanında izcimiz (Scout), sabit aksları ve makaslarıyla, parıltılı altıpatları ile tam otomatik bir makineli tabancaya karşı düelloya girmek üzere olan gerçek bir kovboy. Yani çok güzel ama hiç şansı yok.

Özellikle buradaki gibi çok iyi durumda olan bir Scout, muhteşem bir antika arazi aracı. Özellikle de kumaş tavanı (soft-top) kapalıyken. Ancak onun en güzel hali tabi ki üstsüz hali. Tabi ki hava Teksas’ta olduğu gibiyse. Bu haliyle küçük bir pick-up-cabrio olan Scout, Dodge’un devasa dönüş çapıyla karşılaştırıldığında pire kadar çevik olabiliyor.

“Bugün böyle şeyler neden üretilmiyor?” sorusuna açık bir cevabımız var: Bugün de bir Jeep Renegade’in tavanını çıkarabilirsiniz. O zaman sadece cool bir şehir kovboyu değil, “Outlaw” da olursunuz. Motor: V/8; Motor hacmi: 5700 cc; Maks. güç: 401 HP-5600 d/d; Maks. tork: 555 Nm-4000 d/d; Güç aktarımı: 4x4; 6 ileri otomatik şanzıman; U/G/Y: 5817/2017/1994 mm; Boş ağırlık: 2584 kg; Almanya fiyatı: 65.900 Euro

Büyük şehir kovboylarının ayakkabılarında da, pick-up’larında da çöl tozu yok.

Ram’in kokpitinde her şey büyük ve kalın. Ancak gerçek kovboy hissi vermiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.