SONUÇ

HIRANT KASAPOĞLU

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Mercedes, her segmentte yeni varyasyonlara girmeyi ve ürün çeşitliliğini artırmayı seviyor. Geçen yıl tanıtılan GLC’yi, bu yıl da Coupe versiyonun takip etmesi, ürün gamında yapılan zenginleştirme çalışmalarının bir eseri. Otomotiv pazarında son 10 yılın yükselen segmentlerinden olan SUV sınıfı bu çeşitliliği kaldırabilecek yapıda. GLC Coupe ise, her yönüyle Mercedes kalitesini yansıtan bir model. Buna şık tasarım da dahil olmuş durumda. fabrika verilerine göre 7,1 lt/100 km ama sıkışık şehir trafiğine girdiğinizde 10 lt/100 km’nin üzerindeki rakamlara kendinizi alıştırmanız gerekecek.

GLC Coupe’nin fiyat etiketi de elbisesi kadar şık duruyor. Standart versiyonu için 265.700 TL istenen GLC Coupe’de fiyat, test otomobilimizdeki donanımlar eklendiğinde, 299.000 TL’ye kolayca yükseliyor. Yine de 2.1 lt’lik dizel versiyonun 350.000 TL’lik fiyatının yanında biraz daha masum kalıyor.

GLC Serisi’nde aynı donanımlı Coupe ile standart versiyon arasındaki fiyat farkı ise 13 bin TL olarak gerçekleşiyor. Bu şık tasarıma sahip olmak için bu fark verilir mi? Tasarıma önem verenler için ödenmeyecek bir bedel değil aslında. Örneğin bir C 300 Coupe’nin fiyatı da 285.000 TL. Herşey, estetiğe ne kadar değer verdiğinize bağlı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.