MERCEDES C CABRIO

Şık tasarım sadelikle buluştu

Auto Show - - IÇINDEKILER -

Sade ama şık çizgileri lüks kavramıyla ustaca harmanlayan C Serisi Cabriolet, kışın bu soğuk günlerinde içimizi ısıtan bir sürpriz oldu. Test aracımız garajımıza geldiği anda, kırmızı tente tavanıyla, akıcı çizgileriyle ve başarılı duruşuyla ilgimi çekmeyi başardı. İlk anda bile heyecan uyandıran tasarım, birçok kullanıcının beğenisini kazanan elmas görünümlü radyatör ızgarası, LED farları, uzun motor kaputu ve yüksek omuz çizgisiyle dinamik bir duruş sergiliyor. Arka cam penceresiyle bütünleşen bu kumaş tavan, gövdeye uyumlu çizgisi ve kendine has tasarıma sahip bagaj kapağı ile birleşiyor.

Modern iç mekan

Sürücü odaklı tasarıma sahip bu modelin iç mekanında, Cabriolet olmasından dolayı küçük farklılıklar var ama genel anlamda C Serisi Sedan’dakiyle benzer detaylarla bizleri karşılıyor. Tavan açık ya da kapalı fark etmiyor, C 180 Cabriolet her iki kullanımda da konforu ön planda tutuyor. Arka sıra koltukları ise ancak küçük yolcular için kullanabilirsiniz. Aile kullanımı öncelikli düşünüyorsanız, C Serisi Cabriolet’i alışveriş listenizden çıkartmalısınız. Bu tür bir kullanımda C Serisi Sedan sizin için daha iyi bir alternatif olacaktır.

Öte yandan C 180 Cabriolet’in geniş bir bagaj sunuyor olması da ayrı bir detay. Tavan kapalıyken 360 lt, açıkken de 285 lt’lik bir bagaj alanına sahip oluyorsunuz. 50 km/s hıza kadar 20 saniyede açılan tavan, sessiz bir şekilde bagaja yerleşiyor. Havalandırma, müzik sistemi, navigasyon gibi sistemlerin kumanda elemanları ise her zaman olduğu gibi kolay kullanım sunuyor. Dikkatinizi dağıtmadan kolayca takibini yapabilirsiniz. Mercedes otomobillere biraz aşinaysanız, bu modelde de hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

Sürüş izlenimi

Spor otomobillere olan merakım, bu otomobilde de kendisini gösterdi. Test otomobilimiz beyaz rengi, kırmızı tente tavanı ve kırmızı koltuklarıyla çekici bir

görüntüye sahipti. Bu da açık ve kapalı kullanımlarda, dikkatlerin daima üzerinizde olduğunu gösteriyor. İç mekanda ferah ve kullanışlı bir ortama sahip olan C 180 Cabriolet, kullanılan malzeme kalitesiyle de beğenimi kazandı. Vücudu kavrayan koltukları ise uzun kullanımlarda size konforlu yolculuklar sunuyor. Ayağınızın altındaki 1,6 lt’lik, küçük hacimli motor 156 HP’lik güce sahip. Buna rağmen dinamik bir sürüşün de tetikleyicisi. Gaz pedalına dokunduğunuz anda (örnek vermek gerekirse) yağ gibi kayarak gidiyor. Aracın 0-100 km/s hızlanma değeri 8.9 sn, son sürat ise 222 km/s’e ulaşıyor. Arka stop tasarımlarına ise diyecek bir şey yok. Kendine özgü tasarım denilince bunu örnek olarak gösterebiliriz. Her modelinde değişkenlik gösteren bu tarz stoplar, modeller arasında kendine yeni bir kimlik buluyor.

C-Serisi Sedan ile aynı ancak Cabriolet detaylarıyla süslenmiş bir iç mekanla karşılaşıyorsunuz.

Ferah iç mekanda, tenteyi açınca otomobil farklı bir ruha bürünüyor. Her detayıyla farkını ortaya koyan C Serisi Cabriolet, sportif ve kaliteli ruhunu iç mekandaki her ayrıntısıyla başarılı bir şekilde ortaya koymayı başarmış.

Cabriolet, tentesi kapalıyken neredeyse aynı boyutlara sahip C-Serisi Coupe modelinin siluetini andırıyor.

Elmas görünümlü radyatör ızgarası, LED yüksek performanslı farlar, uzun motor kaputu ve yüksek omuz çizgisi gibi tasarım özelliklerine sahip.

50 km/s hıza kadar hareket halindeyken 20 saniyeden daha kısa bir sürede açılma ve kapanma özelliğine sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.