ODD SATIŞ VE İLETİŞİM ÖDÜLLERİ

Gladyatörlerin rekabet dolu finali

Auto Show - - IÇINDEKILER -

ODD Satış ve İletişim Ödülleri galası, 5 Ocak gecesi İstanbul’da, The Grand Tarabya Otel’de gerçekleştirildi. Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen geleneksel gecede toplam 19 dalda ödüller sahiplerini buldu. Ceyda Düvenci ile Kadir Çöpdemir’in sunuculuğunu gerçekleştirdiği geceye, Kadir Çöpdemir’in ekibiyle törene özel olarak hazırlanan eğlenceli filmler renk kattı.

Otomotiv sektörünün en kapsamlı ve prestijli organizasyonu olan “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2016 Gladyatörleri” çekişmeli bir rekabet sonucunda belirlendi. Geceye, ODD üye markaları, otomotiv dünyasının temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı. Sektörün “En” lerinin belirlendiği Gladyatör Ödülleri Gecesi’nin bu yılki destekçileri arasında; TEB, sahibinden.com, Bridgestone, Castrol, BP, Vodafone, Koçfinans BASF, zipcar, Aksigorta ve GEFCO yer aldı. Gecenin ana sponsoru Brisa/Bridgestone ödül törenine sürpriz bir hediye ile heyecan kattı.

Ekonominin lokomotifi otomotiv

Gecede konuşma yapan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, otomotiv sektörünün geleneksel organizasyonlarından biri haline gelen Gladyatör Ödülleri’nin yedincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek sektörün, ‘ekonominin lokomotifi’ unvanını nasıl hak ettiğine dikkat çekti ve şunları söyledi:

“2016 yılında yaratılan iç pazar, ana ve yan sanayinin başardığı üretim ve ihracat, bunların da ötesinde tüm sektörün ana oyuncuları ve bağlı sektörleriyle yarattığı bütünsel istihdam, otomotiv sektörünün ekonominin lokomotifi unvanının en büyük kanıtı. Sektör mütevazi adetlerden, 1 milyona yakın, artık sürdürülebilir diyebileceğimiz bir piyasa seviyesine ulaştı. Ülkemizin en fazla ihracat yapan sektörü konumunda ve Türkiye ihracatının yüzde 16’sını gerçekleştiriyor. Gayri safi yurt içi milli hasılaya yaklaşık yüzde 5 oranında katkıda bulunuyor. 2015 yılında gerçekleşen büyümenin neredeyse yarısı otomotiv sektöründen gelmişti. 2016’nın da benzer seviyede olacağını düşünüyorum. Sektörün 2016 yılı dış ticaret fazlası ise 2 milyar dolar civarında.”

Toplam 19 dalda ödül verildi

Ödül gecesi boyunca “Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 19 dalda ödül verildi. İletişim Ödülleri kategorisinde halka açık kategorilerde www. oddgladyator.com sitesi üzerinden ve-

Artık geleneksel hale gelen ödül törenine, otomotiv sektöründen yoğun katılım oldu.

rilen 60 bin’i aşkın halk oyu ile ilk 5 belirlendi.

Halk oylaması ile ilk beşe kalan projeler ve halk oylamasına açık olmayan kategorilerde yer alan tüm aday çalışmalar jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, gecede canlı olarak oylandı.

Bu ödüllerin yanı sıra gecede “Jüri Özel Ödülü” ve Vodafone tarafından belirlenen “Yılın En Dijital Markası” Ödülü de sahiplerini buldu.

“Satış Ödülleri” kategorisinde ise birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetleri sonuçlarına göre belirlendi.

Sokak röportajları geceye renk kattı

Ceyda Düvenci ile birlikte ödül törenini sunan Kadir Çöpdemir, ekibiyle birlikte hazırladığı sokak röportajlarıyla geceye renk katarken, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Pazar sonuçları da açıklandı

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından aylık olarak hazırlanan, otomotiv sektörünün yakından takip ettiği ve heyecanla beklediği 2016 otomotiv sektörü pazar rakamları da aynı gecede açıklandı. Buna göre 2016 yılında otomobil ve hafif ticari araç pazarı, bir önceki yıla göre yüzde 1,62 büyüyerek 983 bin 720 adetlik bir sonuçla tamamlandı. Bunun 756 bin 938 adedini (% 4.32 artışla) otomobil, 226 bin 782 adedini ise (% 6.45 düşüşle) hafif ticari araç satışları oluşturdu. Henüz resmi olmamakla birlikte yaklaşık 25 bin adetlik ağır vasıta satışı da eklendiğinde toplam otomotiv pazarının yine 1 milyon adedi aştığı görülüyor.

ODD tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Satış ve İletişim Ödülleri 2016’da, toplam 19 dalda ödüller dağıtıldı. 2016’nın en başarılı ve fark yaratan iletişim çalışmalarını gerçekleştiren Otomotiv Gladyatörleri ödüllerini aldılar.

Gecenin sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Kadir Çöpdemir yaptı. Kadir Çöpdemir’in ekibiyle gerçekleştirdiği sokak röportajları geceye renk kattı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.