SEAT IBIZA Ibiza’nın hedefi liderlik....................................

Haziran ayında piyasaya çıktığında Polo’nun yaşlı görünmesine neden olacak olan yeni Seat Ibiza, VW Grubu teknolojilerine sahip.

Auto Show - - IÇINDEKILER -

İspanya Almanya’ya karşı ve skor 1:0! Yeni Seat Ibiza, şık tasarımlı karoserinin altında VW’nin yeni platformunu kullanan ilk VW Grubu modeli olacak. Yani yeni Polo’dan da önce.

Yeni Seat Ibiza, boyu (4.06 m) 2 mm kısalmasına rağmen daha geniş bir iç mekan sunacak. Bunu sağlayansa 95 mm artan aks mesafesi ve 87 mm artan genişlik. Bunun etkileri iç mekanda hemen hissediliyor: Bu gerçekten de küçük sınıf bir otomobil mi? Genişlikler sınıfı için kesinlikle çok bonkör. Örneğin 2 m’lik insanlar bile ön koltuklarda rahat ediyor, hatta dirsekleri bile bir yerlere sürtmüyor. Tüm bunlara 4 cm genişleyen koltuklar ve 3.5 cm artan arka bacak mesafeleri de ekleniyor.

Benzer bir durum bagaj için de geçerli: Artık hiç de “küçük” olmayan bu İspanyol, 355 lt ile öncüsünden 63 lt daha fazla bagaj alanına sahip. Karşılaştırmak gerekirse güncel Polo’nun bagaj hacmi 280 lt. Ibiza, sunduğu donanımlarla ağabeyi Leon’u bile zorluyor: 8 inçlik dokunmatik ekrana sahip opsiyonel bilgi-eğlence sistemi, Full Link (Apple CarPlay, Android Auto ve MirrorLink), ambiyans aydınlatması, sıkışık trafik asistanı, mesafe takip radarlı hız sabitleyici...

Yeni Seat Ibiza Haziran ayında 13 bin 500 Euro civarında bir baz fiyatla piyasaya çıkacak. Araçta 1.0 lt’lik 3 silindirli TSI motorun 95 HP ve 115 HP’lik versiyonları sunulacak. 150 HP’lik yeni 1.5 TSI ise daha sonra benzinli motor ailesine katılacak. Dizel cephesinde ise Seat, 1.6 TDI motorun 3 güç seviyesini (80/95/110 HP) sunacak. Standart olan manuel şanzıman, 95 HP ve üzeri versiyonlarda 6 ileri vitese sahip olacak. 7 ileri oranlı DSG şanzıman ise opsiyon listesinde yer alacak. Fotoğraflarda gördüğünüz FR paketi, iki adet egzoz çıkışı ve sportif karoser eklentileriyle dikkat çekiyor. Yeni Ibiza’da, donanıma bağlı olarak tam LED farlardan 18 inçlik jantlara kadar birçok seçenek de sunulacak.

Kesinlikle küçük sınıf değil: 1.95 m’lik meslektaşımız Peter Fischer arka koltukta da rahat ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.