Otomobil ve teknoloji şovu

İki yıl aradan sonra İstanbul’da yine büyük bir otomobil buluşması gerçekleşiyor. Bazı premium markaların katılmadığı İstanbul Autoshow, 21-30 Nisan tarihleri arasında Beylikdüzü’nde düzenlenecek. Fuara otomotivin yanı sıra teknoloji firmalarının da katıl

Auto Show - - GÜNCEL -

Her iki yılda bir otomobilseverler, Türkiye’deki önemli otomobil yeniliklerini yakından takip etmek ve belki de bir sonraki araçlarını seçebilmek için İstanbul’daki Autoshow Fuarı’nı sabırsızlıkla bekliyor. Bu yıl fuar 21-30 Nisan tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde “Geleceğe Yakından Bakın” teması altında düzenlenecek. ODD tarafından düzenlenen fuara, dernek bünyesinde yer alan otomotiv markalarının yanı sıra teknoloji, inovasyon ve bilişim firmalarının da katılması bekleniyor. Fuar yönetimi bir yandan, Las Vegas’taki CES Tüketici Elektroniği Fuarı veya Barselona’daki MWC Dünya Mobil Kongresi gibi etkinliklerdekine benzer bir etki yaratmak isterken, diğer yandan da fuara katılmayan premium markaların yol açacağı boşluğu, teknoloji firmalarıyla doldurmayı planlıyor. Bilindiği gibi CES ve MWC’de elektronik firmalarının yanı sıra son yıllarda otomobil markaları da yeni teknolojilerini, bağlanabilirlik ve otonom sürüş sistemlerindeki yenilikle- ri teknoloji fuarlarında tanıtmayı tercih ediyorlar.

Fuara katılan bazı markalar ve standlarında sergileyecekleri yenilikleri derledik…

MERCEDES

Alman yıldızı fuara adeta büyük bir çıkartma yapıyor; sergilenecek olan yeni modeller E 220 d Coupé ve E 220 d 4MATIC All-terrain. Ayrıca diğer önemli sergileme modelleri ise şu şekilde; AMG C 63 S Coupe, S 500 4MATIC Coupé, GLA 200 FL, AMG GT R, Maybach Vision 6, smart fortwo cabrio.

NISSAN

Japon Nissan Autoshow’da teknoloji odaklı bir sergileme yapacak ve Nissan Intelligent Mobility özelliğine sahip konsept araç Blade Glider’ı sergileyecek.

FORD

Ford standının odak noktasında GT Race Car yarış aracı yer alacak. Ayrıca

Ford, yeni nesil Fiesta’yı da Türkiye’de ilk kez sergileyecek.

HONDA

Honda, standında güncel ürün gamı ve yenilenen Civic ailesi üyelerinin yanı sıra yeni Type R ve NSX spor modellerini sergileyecek. Honda standında ayrıca Formula 1 aracının replikası da yer alacak.

RENAULT

Fransız marka, Trezor konsept aracını ve Formula 1 şov aracını sergileyecek. Ayrıca Espace, Koleos ve makyajlı Captur’un de Türkiye ilk gösterimi fuarda yapılacak.

DACIA

Dacia standının ilgi çekici odak noktasında Duster EDC yeniliği ve Duster 4x4 Transanatolia şov aracı yer alacak.

TOYOTA

Japon devi Toyota, fuarda hibrit vurgusu yapacak ve 6 farklı hibrit modeli sergileyecek. Bu araçlar içerisindeki en önemli yenilik ise makyajlı Yaris’in hibrit versiyonu olacak.

LEXUS

Premium marka Lexus’un standında RC F, GS F, RX450h, RX200t, NX300h, GS300h, CT200h modelleri yer alacak. Sergilenen bu modellerden dördü hibrit teknolojisine sahip.

HYUNDAI

Güney Koreli marka i30 HB modelini sergileyecek ve fuardan sonra da bu modeli satışa sunacak. Ayrıca Ioniq Hybrid ve i20 WRC Hyundai standındaki diğer heyecan verici yenilikler olacak.

OPEL

İsmi PSA’ya yapılan satışla gündemden düşmeyen Opel, yeni Insignia modelinin Grand Sport ve Sports Tourer versiyonlarını ilk kez sergileyecek. Ayrıca B segmentinde Crossland X isimli Crossover modeli Cenevre Fuarı’nın hemen ardından, Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

PEUGEOT

Fransız PSA markalarından Peugeot standında, filo pazarının beğenilen modeli 301’in yenilenmiş hali ilk kez sergilenecek. Standdaki diğer yenilikler arasında 5008 ve Traveler minibüs de yer alacak. Ayrıca Yılın Otomobili seçilen 3008’in tüm versiyonlarına da yer verilecek.

ALFA ROMEO

İtalya’nın sportif markası Alfa Romeo, yeni Giulia serisinin yanı sıra ilk SUV modeli olan Stelvio’nun da ilk gösterimini yapacak.

FIAT

Mazda MX-5 modeliyle ortak geliştirilen ve arkadan itişli, iki kişilik bir roadster olan Fiat 124 Spider, Fiat standının önemli yeniliği olacak. Fuarın ardından satışa sunulacak olan 124 Spider’da 140 ve 170 HP’lik, 1,4 lt turbo benzinli motorlar yer alıyor.

JEEP

SUV konusunda uzman olan Jeep markası, yeni modeli Compass’ı Türkiye’de ilk kez sergileyecek. Renegade ile Cherokee arasında konumlanan Compass, yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.