Hyundai i10

Hyundai küçük sınıf temsilcisi i10’u makyajlayarak karşımıza çıkardı. Araçta, daha büyük segmentlerde yer alan donanımlara yer verilmiş.

Auto Show - - SÜRÜŞ IZLENIMI -

Yeni basamaklı ön ızgarası, kavisli ve aynı zamanda doğal akıcı çizgileri, yeni bir tampon ile sunulurken bir önceki modelde alt kısımda bumerang şeklinde verilen LED gündüz sürüş farları ise yeni yuvarlak tasarımıyla ön ızgaraya taşınmış. Ön taraftaki gibi arka tamponda da yuvarlak hale getirilen sis farları, siyah bir çerçeveyle tamamlanmış. Bu yeniliklerin yanı sıra yeni eklenen açılır tavanıyla da küçük sınıf bir otomobilde beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Bir önceki neslinde olduğu gibi 4 ileri otomatik vites seçeneğini makyajlı halinde de görüyoruz. Bir diğer yenilik ise güvenliği artırmak adına donanıma eklenen yan ve perde hava yastıkları. A segmentinde görmeye alışkın olmadığımız Ön Çarpışma Uyarı Sistemi ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi’ni de makyajlı i10’da bulmak mümkün. 252 litrelik bagaj hacmi ile bu sınıfta ilk sıralara adını yazdırdı.

Sürüş izlenimi

4 ileri otomatik şanzımanlı versiyonuyla, test süresince geçirdiğimiz zaman boyunca keyifli sürüşler yaptık. Özellikle şehir içi dur/kalk trafiğinde müthiş bir alternatif. Metropollerde otomobillerin çokluğundan yakınsak da otomobilsiz olmuyor. Bu gibi durumlarda böyle bir otomobil iyi bir çözüm. Yakıtta ettiğiniz tasarrufun yanı sıra, küçük boyutlarından dolayı park probleminiz çoğu zaman olmuyor. i10 dış görünüşünde radikal diyebileceğimiz değişikliklere uğramasa da, iç mekanda kendisinden büyük ve modern rakiplerinin özelliklerini sunabilme iddiasında. Navigasyon ekranı iddialı görünüyor. Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonu, şerit takip uyarısı gibi sistemleri opsiyonel olarak sunuyor. Küçük olsa da ferah bir iç mekan sunuyor olması da ergonomik bir yapıya sahip olduğunu bize gösteriyor. 1.2 lt’lik motorun performansı ise beklentileri karşılıyor.

Makyaj sonrası küçük detaylarla güzel bir yüze kavuşmuş.

İç mekan iddialı.

Gösterge takibi kolay yapılıyor.

Şirin tarzını makyajdan sonra da devam ettirmiş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.