ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONASI Şampiyonlar şampiyonu Ayhancan Güven oldu

TOSFED’in düzenlediği Şampiyonlar Şampiyonası, İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde şampiyonların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. 44 şampiyon pilotun katıldığı organizasyonda Şampiyonlar Şampiyonu Ayhancan Güven oldu.

Auto Show - - EDİTÖR -

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED, geçtiğimiz ay ilginç ve heyecanlı bir organizasyona imza attı. Benzerleri yurtdışında ROC (Race of Champions) olarak düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonası İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlendi. 18 Mart Cumartesi günü start alan 44 sporcu, İzmir Ülkü Park yarış pistinde Volkicar’lar ile kıyasıya mücadele etti ve günün en hızlı ilk 16 ismi, saliselerle birbirinden ayrıldı.

19 Mart Pazar günü ise Petlas lastikleri kullanan Opel Corsa OPC yarış araçlarının direksiyonuna geçen bu 16 en hızlı isim şöyle sıralandı; Dağhan Ünlüdoğan, Emre Hasbay, Can Tolon, Buğra Banaz, Berkay Besler, Ali Türkkan, Fatih Ayhan, Orhan Avcıoğlu, Burak Başlık, Ayhancan Güven, Ahmet Burkay, Yağız Avcı, Ümitcan Özdemir, Ümit Ülkü, Deniz Denner ve Burak Çukurova. 16 pilotun katıldığı eleme turları, çeyrek final ve yarı final şeklinde, nefes kesen mücadelelere sahne oldu. 15 yıllık aradan sonra TOSFED tarafından Spor Toto, Opel Türkiye, Petlas, Atarlar Petrol, Redbull.com ve Power FM katkılarıyla düzenlenen organizasyonun finalinde Can Tolon ile Ayhancan Güven karşı karşıya geldi. 3 kalkış sonunda rakibine 2-1 üstünlük sağlayan Ayhancan Güven 2016 Şampiyonlar Şampiyonu oldu.

Apexmasters drift pilotları ile Ukray- nalı Red Bull sporcusu Alexander Grinchuk’un showlarının yanısıra, İskender Atakan, Serdar Bostancı, Volkan Işık, Cem Hakko, Serkan Yazıcı, Ömer Tolon ve Ahmet Tarhan gibi şampiyon sporcuların da piste çıktığı organizasyonda, Ayhancan toplam değeri 200 bin TL’ye yaklaşan ödüllerin de sahibi oldu.

Opel‘den 1 yıllığına günlük kullanım için otomobil ile 2017 yılı içerisinde Red Bull davetlisi olarak Formula 1 veya WRC yarışı seyahati kazanan Güven, ayrıca TOSFED sponsorluğunda Avrupa’da kendi klasmanında bir yarışa katılma ve öncesinde de test hakkını elde etti.

Ayhancan Güven

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.