SONUÇ

ALI MERT GİRAY İTALYA

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Makyajlanmış Mazda CX-5, dış tasarımda önemli yenilikler içeriyor. Ayrıca iç mekanda pratik detaylar kullanım kolaylığını artırıyor. Otomatik vites sessiz ve sarsıntısız geçişler sağlıyor. Sürüş konforu artırılırken, ne yazık ki sürüş biraz hissiz hale gelmiş. Öte yandan yol tutuş, 4x2 ve 4x4, tüm modellerde çok başarılı.

Pratik unsurlarla rahat kullanım

Kullanıcı odaklı iç tasarım, pratiklik sağlarken, malzeme ve işçilik oldukça kaliteli. Makyajla birlikte araç, direksiyon ısıtma, elektrikli bagaj kapağı ve yeni bir direksiyona sahip olmuş. 7 inçlik multimedya ekran biraz küçük olsa da, bütün işlevleri yerine getirebiliyor. CX-5’in iç mekanında en çok dikkatimizi çeken yenilik arka kol dayanağı oldu: Arka koltuk ısıtma düğmeleri buraya yerleştirmiş. Bu yapı oldukça basit ama kesinlikle çok pratik.

Sürüş izlenimi

CX-5, iki motor seçeneği satılacak: 2.0 SKYACTIV-G (165 HP) ve 2.2 SKYACTIV-D (175 HP). İki motorda da otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri bulunurken, otomatik şanzımanın oldukça başarılı çalıştığını söyleyebiliriz: Sarsıntısız, sessiz ve hızlı. CX-5 asfalt ve hafif engebeli arazide konforlu ve dengeli bir sürüşe sahip ve virajlarda çizgisini bozmadan ilerliyor. Bunun dışında Mazda mühendisleri, eski müşterilerin taleplerini dikkate almış ve bir önceki CX-5’te olan rüzgar sesi gibi problemleri de çözmüşler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.