Sürüş dinamikleri

Auto Show - - TEST -

potansiyelini de, tam gazdaki tüketim rakamlarını da ölçtük. Sonuç: Dikkatli kullanıldığında 5.1 lt ile yetinebiliyor ama otoyolda maksimum hızla (216 km/s) ilerlerken tüketim 20 lt seviyesine çıkıveriyor. Bu yüksek tüketimin nedenlerinden biri de maksimum hıza 7 ileri vitesin altıncısında ulaşabiliyor olması.

Değişken güç gerektiren direksiyon, virajları temiz bir şekilde almanızı sağlarken, çekmeler sadece ıslak zeminde gaza fazla basıldığında hissediliyor. Öncüsünde olduğu gibi yeni Golf de engel aşma manevralarında çok güvenli bir otomobil. Ağır başlı sürüş tepkileri ve uyanık ESP müdahaleleri, iyi kombinasyonlarından birini oluşturuyor. Hatta kompakt sınıfta daha iyisi yok.

Aynı şeyi dijital kokpit (Active Info Display, Comfortline paketinden itiba- ren 665 Euro) için söyleyemiyoruz. Çünkü burada bazı ayrıntılar rahatsız edebiliyor. Örneğin hareket halindeki hız ibresi rakamların üzerini kapatıyor. Ayrıca sürücü birden fazla bilgi katmanıyla uğraşmak zorunda kalıyor. Direksiyondaki düğmelerin çokluğu ve her zaman mantıklı olmayan gruplandırmaları da optimum değil. Direksiyon başarılı, engel aşma kabiliyeti yüksek, frenler problemsiz. Çekiş gücü yüksek. Günlük kullanıma da sportif kullanıma da uygun.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.