1

Auto Show - - MAGAZIN -

Jeep kelimesi halk dilinde arazi aracının diğer adı haline gelmiş durumda. O güne kadar önemsiz bir otomobil üreticisi olan Willys-Overland, savaş sonrasında, Bantam BRC (1) adıyla geliştirilen ilk Jeep’i, sivil bir traktör alternatifi haline getirmeye çalıştı. Sivilize edilen ilk versiyon olan CJ (2) özellikle avcılar ve ormancılar tarafından çok tutuldu. Bir süre sonra üstü kapalı versiyon Jeep rinde askeri radyal lastikler bulunan 16 inçlik çelik jantlar, çekme kancası, kaba görünümlü askeri tip çelik tamponlar ve kafalıkları olmayan branda kumaşı döşemeli koltuklarla yaratılmış.

Görünümünün aksine bu araç, neredeyse heyecansız bir sürüş karakterine sahip: Manuel şanzımanla kombine edilen 3.6 lt 284 HP V6 aracı hiç zorlanmadan hareket ettiriyor ve hızlanmalarda da rahatlığından ödün vermiyor. Bu

İç mekanın içine doğru uzanan plastik orta konsol çıkıntısı retro hissini olumsuz etkiliyor. 1941 yılından kalma Ohio plakası orijinal. Beyaz şablon yazısı, ordu yıldızı… Ancak karoserin altında standart bir Wrangler gizli.

Yuvarlak burunlu ilk Jeep Bantam BRC. Demilitarize edilmiş Willys MB: CJ.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.