BORGWARD BX7 EV

Avrupa için elektrikli SUV.

Auto Show - - EDİTÖR -

Yeniden hayata döndürülen köklü marka Borgward şu sıralar BX7 adlı SUV’un elektrikli versiyonu üzerinde çalışıyor. Bunun kanıtı ise Stuttgart’ta fotoğraflama fırsatı bulduğumuz kamuflajlı versiyon oldu.

Firmadan sızan bilgilere göre SUV modelinin Avrupa’da sadece elektrikli olarak satılması planlanıyor. Elektrikli versiyonu, aracın karoserinde ve iç mekanında kullanılan mavi renkli dekorasyon unsurlarından tanımak mümkün olacak. Düz tasarlanan araç zemini ile elde edilen fazladan alanın aküler için kullanılması, menzili uzatacak. Elektrikli SUV’un tutumlu mu yoksa sportif mi olacağı ise sürücünün tercihine bağlı olacak: Direksiyondaki bir düğme ile Eco, Comfort ve Sport+ adlı modlar arasında seçim yapılabilecek. Birçok elektrikli otomobil gibi BX7 EV prensipte 4 tekerlekten çekişli bir araç. Bu yöntem ile ilk devirden itibaren hazır olan maksimum tork yere daha verimli olarak aktarılabiliyor.

Parçaları Çin’de üretilecek olan Borgward’ın son montajı ise Almanya/Bre

men’de yapılacak ve bunun için Borgward, 140 bin metrekarelik bir montaj tesisi kuracak. BX7 EV adlı aracın Almanya’da 2019 yılı içinde piyasaya sunulması hedefleniyor.

Borgward’ın patronları Christian Borgward (soldan ikinci) ve Ulrich Walker (sağda), Bremen Belediye Başkanı Carsten Sieling (sağdan ikinci) ve Senatör Martin Günther (solda) ile birlikte. Üstte: Borgward, bu araziyi satın almak istiyor.

Depo kapağı yerine şarj prizleri... Borgward, BX7’yi Avrupa’da sadece elektrikli olarak satacak. Aracı karoserindeki mavi renkli eklentilerden tanımak mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.