FIAT EGEA HB Dizel otomatik Egea.

Fiat Egea ürün ailesi gelişimini iyice tamamladı. Sedan versiyonundan sonra Fiat Egea, dizel otomatik hatchback versiyonuyla karşımıza çıktı.

Auto Show - - EDİTÖR -

120 HP güç ve 320 Nm tork üreten 1.6 lt dizel motor ve 6 ileri otomatik şanzımanıyla karşımıza çıkan Fiat Egea Hatchback son zamanlarda dikkat çeken modeller arasında. Fabrika verilerine göre 200 km/s son hıza çıkan ve 0-100 km hızlanması 10.2 saniyede gerçekleşen Egea Hatchback’in 100 km’de yakıt tüketim verisi ise 3.8 lt. Ama bu değerleri Türkiye yollarında yakalamak pek de kolay olmuyor.

Lounge Plus donanımına sahip 1,6 Multijet dizel motorlu, otomatik vitesli Fiat Egea Hatchback’de Uconnect multimedya sisteminin yeni nesli standart olarak sunuluyor. Sistem parmak hare- ketlerine duyarlı bir yüzeye sahip. Bir diğer detay ise tabletlerdeki gibi kaydırma, yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği. Günümüz otomobillerinde artık yerini alan Apple CarPlay ve Android Auto uygulamasına bu otomobilde de rastlıyoruz. Geri görüş kamerası, hız sabitleyici, park, far ve yağmur sensörü gibi sürücü asistanları da mevcut. Dinamik duruşu kardeşlerinde olduğu gibi Egea hatchback modelinde de başarılı bir şekilde yansıtılmış.

İç mekanın ferah atmosferi ise beğenimi kazandı. İtalyan tarzını her detayında rahatlıkla görebiliyoruz. Daha samimi, daha sıcak ve kullanışlı bir yapıya sahip. Üç kollu direksiyon üzerindeki kumanda asistanlarının kullanımı kolay. Orta konsoldaki elemanlar kafa karışıklığına sebep olmuyor, gayet rahat ve kullanışlı. Gösterge paneli ise yolla aranızdaki dikkatinizi dağıtmadan gerekli olan bilgiye hemen ulaşmanızı sağlıyor. Koltuklara geçince oturma pozisyonunu rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ön ve arka sıra koltuklar ise yeterli diz mesafesini sunuyor. Bagaj hacmi hatchback olmasından dolayı size artı bir alan sunuyor. Standart olarak sunulan ‘ileri sürücü destek sistemleri’ aracın ön tamponuna yerleştirilmiş bir radar sistemiyle entegre çalışıyor. Radar, önde seyreden araç ile aradaki mesafe ve hız farkını sürekli olarak takip ediyor. “Adaptif Hız Sabitleme”, “Çarpışma Riski Uyarısı” ve “Otomatik Acil Durum Freni” sayesinde olası çarpışmalar önlenmeye veya çarpışma etkisi azaltılmaya

çalışılıyor.

Hatchback’in stop tasarımı sedan kardeşlerine göre çok daha şık duruyor.

Bilgi-eğlence sistemi hem Apple CarPlay hem de Android Auto’yu destekliyor.

Egea’nın özellikle hatchback versiyonu gayet dinamik hatlara sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.