VW GOLF Ufak dokunuşlarla yenileyin

Yedinci nesil Golf’ünüz varsa, küçük dokunuşlarla aracınızın görünümünü 2017 model makyajlı Golf’e dönüştürmeniz mümkün. Üstelik yapılan işlemler garantiyi de bozmuyor.

Auto Show - - EDİTÖR -

Yedinci nesil Golf, geçtiğimiz günlerde makyajlanmış haliyle satışa sunuldu. Bazı Golf sahipleri de yenisi ile değiştirmek için araçlarını satışa çıkardı. Ancak biz sizlere elinizdeki Golf’ü ufak dokunuşlarla yenilemenin yollarını anlatacağız.

İlk sırada LED stoplar var. İlk olarak Audi’lerde kullanmaya başlanan akan LED stoplar, makyajlanan Golf’lerin en üst paketi olan Highline versiyonunda artık standart. Meksika dalgası kıvamında kayan bu LED’leri temin edip montajını yaptırabiliriz. Hadi gelin hep birlikte, aracımız nasıl Golf 7.5’a dönüşüyor, bir bakalım.

Akan LED’lerle dinamik görünüm

Golf 7 Highline’da standart olarak sunulan LED stoplara sahip aracınız varsa iki yolunuz var. İlki daha makul hiç şüphesiz. Farlarınızı değiştirmeden, modül takarak kendi stoplarınızı kayan LED’lere dönüştürebilirsiniz. Lakin yeni dinamik stoplar gibi pürüzsüz kaymasını beklemeyin. İkinci yol: LED stoplarınızı satışa çıkartıp yeni dinamik LED stopları 2900 TL’ye (montaj ücreti dahil) satın alabilirsiniz. Peki servisten mi? Hayır! Servisin de yönlerdiği Ender Elektronik’ten temin edebilirsiniz. Bu işlemin garantiyi bozmaması da büyük bir artı: İstanbul Maltepe’deki serviste 7 saatin sonunda bambaşka duruşa kavuşan Golf’ünüz yüzünüzü güldürecektir. Golf 7 döneminde en üst donanımı satın alsanız bile 2 tip far modelinden mahrum kalabiliyordunuz. Highline’larda basic xenon ile gelmesi pek çok kullanıcıyı tatmin etmiyordu. Golf R modelinde sunulan LED’li xenon farlar hem sportif hem de agresif bir görünüm katıyordu araca fakat ciddi maliyetli olduğundan opsiyon listesinde kendini unutturmuştu. Bu açığı farkeden Alman grubu, çift U LED’li xenonları Highline donanımda standart olarak sunmaya başlamasıyla, tüketiciyi tam kalbinden vurmayı başardı. Fakat 20122016 yılları arasında bir Golf kullanıcısı iseniz hiç üzülmeyin. Siz de bu farı kendi aracınıza sonradan dahil edebilirsiniz. Montaj dahil 11 bin TL’ye aracınızı ön görünümünü de yenilemeniz mümkün.

Peki başka ne farklılık var?

Sportif ve kaslı arka egzoz çıkışlarıyla difüzörümüz kaldı. Krom çift egzoz çıkışına sahip difüzörümüz yeni Golf’lerde yerini bulurken, sizin aracınıza da birebir uymakta. Doğuş Otomotiv’den temin edilen parçayı Ender Elektronik’te montaj dahil 1300 TL’ye aracınıza ekletebiliyorsunuz.

LED gündüz farı, sinyaller ve bixenon makyajla birlikte tamamen bambaşka bir yapıya kavuşmuş. (Soldaki Golf 7, sağdaki yeni Golf)

1- sezgisel Dokunmadan,olarak talimat verebildiğiniz Discover Pro bilgi eğlence sistemini servisten temin edebiliyorsunuz, fiyatı ortalama 13 bin TL. 2- Kayan dinamik LED stopların montaj dahil maliyeti yaklaşık 2900 TL. 3- Golf 7’de sunulmayan hayalet ekran artık yeni nesilde Highline donanımında var, fiyatı: 8000 TL

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.