MERCEDES – HUGO BOSS Moda ve performansın işbirliği

Mercedes-Benz ve moda öncülerinden Hugo Boss arasındaki işbirliği, İstanbul Park pistinde düzenlenen AMG sürüş etkinliği ile pekiştirildi.

Auto Show - - EDİTÖR - Ali Mert GİRAY

İstanbul Park Pisti’nde düzenlenen bir ekinlikte Mercedes-Benz ve Hugo Boss markalarının yaptığı işbirliğine vurgu yapıldı. Mercedes-AMG Lounge’da gerçekleştirilen tanıtım gününde katılımcılar Hugo Boss’un Mercedes markası için tasarladığı ürünleri inceleme fırsatı bulurken, Mercedes’in en güçlü AMG modelleri ile de İstanbul Park’ta tur atma şansını yakaladılar.

Mercedes-Benz, 20 yılı aşkın süredir moda dünyasını uluslararası alanda destekliyor. Mercedes-Benz’in 40’tan fazla ülkede sahip olduğu 50’den fazla moda platformu arasında Berlin, Madrid, Amsterdam, Tokyo, Pekin ve İstanbul moda haftaları bulunuyor. Mercedes-Benz, spor ve günlük yaşam tarzı alanlarındaki deneyimlerini lüks moda sektörünün liderlerinden olan Hugo Boss ile de paylaşıyor. Mercedes ve Hugo Boss firmalarının zerafet ve yüksek kalite anlayışlarını birleştirerek tasarladığı ürünler Hugo Boss mağazalarında ve Mercedes bayiilerinde satışa sunulacak.

Mercedes ve Hugo Boss’un işbirliği tanıtımında katılımcılar AMG heyecanını, Mercedes’in A45 AMG 4Matic, CLA45 AMG 4Matic, GLA45 AMG 4Matic, C63 AMG ve AMG GT araçlarıyla yaşadılar. İstanbul Park’ta turlayan katılımcılar, AMG’nin performans dinamiklerini test etme şansı buldu.

A45 AMG ve CLA45 AMG, etkinlikteki en ufak motora sahip olan modeller olmasına rağmen, pist için ne kadar uygun ve zevkli olduklarını gösterdi. Günlük kullanımda oldukça rahat ve konforlu olan bu modeller, pist üzerinde 4Matic’ten aldıkları dört çeker aktarması ile zevkli bir sürüş sağlarken, 381 HP’lik 2.0 biturbo motorlar yeterliliğini gösterdi.

C63 AMG ise limitleri zorlamayı seven kullanıcılar için biçilmiş kaftan denilebilir. Her devirde, her hızda, her viteste kolaylıkla drift yapmaya başlayan C63, ESP sistemi devredeyken bile arkasını kontrollu bir şekilde bırakıyor.

AMG GT, tasarımı kadar performansı ile de kendini kanıtlıyor. İstanbul Park’ın zorlu dönüşlerinde çizgisini hiç bozmadan ilerleyebilen AMG GT, adeta yola yapışıyor. Teknolojik donanımı ve zarif iç tasarımı ile sürücüye lüks bir his kazandırırken, 456 beygirlik gücü ve V8 motor sesi ile sportifliğinden asla ödün vermiyor.

Katılımcılar, Mercedes-Hugo Boss işbirliği ile yaratılan ürünleri AMGLounge’da görme fırsatı buldular.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.