KOMPAKT SUV’LAR Aranıyor: Gerçek halk SUV’u hangisi?

Her talebe uygun 5 SUV: Kompakt rakiplerimiz 130-150 HP arasında dizel motorlara, önden çekişe ve hiç de az olmayan fiyatlara sahipler. Peki ama en fazlasını hangisi sunuyor?

Auto Show - - EDİTÖR -

başarılı satış rakamlarına imza atmaya başlamasının sebebi, işte bu iki kriteri yerine getirebilmesi. Şu anda Ford, yeni bir model olan VW Tiguan’a meydan okumaya hazırlanıyor. Tiguan artık yarım beden büyüdüğü için, Kuga’dan yaklaşık 4 cm daha uzun bir araç. Karşılaştırmamızda Kuga’nın karşısına, Nissan’dan da “büyük” olan rakibi çıkarmaya karar verdik: Qashqai yerine X-Trail. Çünkü X-Trail, 4.64 m ile Kuga’dan 12 cm daha uzun ve 7 kişiye kadar taşıma kapasitesi de sunuyor. Karşılaştırma kadrosunu, diğer bir sevilen model olan Hyundai Tucson ve şık görünümlü Peugeot 3008 ile tamamladık. Testimiz için Hyundai, Tucson’u bizlere 1.7 lt 141 HP’lik dizel motorla verebildi. Bu canlı makine sadece 7 ileri çift debriyajlı şanzımanla kombine edildiğinden Tucson, karşılaştırmamızın tek otomatik şanzımanlı versiyonu oldu. Rakiplerin tamamı, pahalı ve yakıt tüketimini artıran 4x4 sistemi yerine iki tekerlekten çekişi kullanırken, 3008’de 4x4 seçeneği hiç yok.

Halk beşlisi: Bu SUV’lar paranın karşılığını gayet iyi veriyor. Aileler için geniş iç mekan, tutumlu dizeller, başarılı özellikler ve tabi ki sadece önden çekiş...

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.