OPEL CROSSLAND X X ailesinin ikinci üyesi

Opel’in X ailesi küçük SUV Mokka X ile start aldı. Şimdi ise bu aileye küçük Crossover modeli olan Crossland X dahil oldu. Crossland X Temmuz ayında Türkiye pazarına verilecek.

Auto Show - - EDİTÖR -

Alman otomobil markası Opel, Fransız PSA işbirliğiyle geliştirdiği Crossover segmentindeki modeli Crossland X’i İtalya’nın Venedik şehrinde düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. Crossland X Türkiye pazarına ise Temmuz ayında sunulacak.

Opel’i B Crossover segmentinde temsil edecek olan yeni model, Opel’in Mokka X ile hayata geçirdiği X ailesinin ikinci üyesi. Bu aile daha sonra Grandland X modeliyle daha da büyüyecek. Crossland X ise, çok yönlü ve şehirli bir crossover konseptinde geliştirilmiş. 4,21 metrelik uzunluğu ile Opel Astra’dan 16 cm daha kısa, diğer taraftan 10 cm daha yüksek. Bu fark yolculara daha yüksek bir oturma pozisyonu, daha ferah bir görüş ve daha yüksek baş mesafesi sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan panaromik cam tavan da ferahlık hissine katkı sağlıyor. Crossland X iç mekanında ferah bir yaşam alanı sunarken kompakt boyutları ile şehir yaşamına da uyum sağlıyor.

Ön ve arka bölümlerdeki geniş ve ferah iç mekan, 60/40 katlanan ve 15 santimetre ileri-geri kaydırılabilen arka koltuklar ihtiyaca göre daha fazla bagaj hacmi ya da arka tarafta daha fazla diz mesafesi sağlıyor. 520 litreye kadar ulaşan bagaj hacmi, arka koltukların katlanması ile maksimum 1255 litreye kadar yükseltilebiliyor.

Opel, Crossland X’te iki benzinli bir de dizel olmak üzere toplam üç motor sunuyor. 1,2 lt hacimli benzinli motorlardan 81 HP gücünde olanı 5 ileri oranlı manuel şanzımana, 110 HP gücünde olanı ise 6 ileri oranlı otomatik şanzımana sahip. 99 HP gücündeki 1,6 lt dizel motorla ise 5 ileri oranlı manuel şanzıman kombine edilmiş. Bu versiyonun ortalama tüketimi ise 3,9 lt/100 km olarak açıklanıyor.

Full adaptif LED farları var

Ülkemizde Enjoy ve Excellence donanım seviyelerinden sunulacak olan Crossland X, bir Opel’den beklenecek şekilde günlük sürüşü daha güvenli ve daha konforlu kılmak için teknolojik yeniliklerle donatılmış. Full adaptif LED Farlar karanlıkta kusursuz aydınlatma sağlıyor. Viraj aydınlatması, uzun far desteği ve otomatik seviyelendirme seyredilen yolu optimal şekilde aydınlatıyor. Opsiyonel olarak sunulacak Head Up Display ise hız, navigasyon ve destek sistemlerinin bildirilerini ön cama yansıtarak dikkat dağılmalarının önüne geçiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.